header.jpg

termo o węgiel

karol.lewiat
Dodano: 6 Kwi 2018, 11:19
Ocieplanie domow cos pomoze w sprawie walki ze smogiem – w gorach zima nie ma czym oddychać, powietrze w dolinach az brazowe. Chyba najpierw powinni cos zrobić z tym weglem. Zmusic lud do kupowania lepszej jakosci wegla. Mam racje?
andrzej.jarocki
Dodano: 12 Kwi 2018, 11:54
Raczej. Ale niektórych po prostu nie stać na wegiel w cenie 1100 zł za tone. Ostatnio wynalazłem ekogroszek węgiel sztygar za prawie tysiączek i jestem mega zadowolony. Takim dobry jeszcze nie paliem
barscu.barscu
Dodano: 17 Kwi 2018, 09:52
Wymiana piecow i kopciuchów na te 5 generacji i tylko najelpszy ekogroszek – popiol do 7 procent, siarka 0,6, moc 26-28 MJ/ kg, zero mialu i kamieni wtedy możemy mowic o czystym spalaniu. Acha węgiel sztygar calkiem w porządku. Wszystkich co obsluguja kotlownie tez na szkolenie wyslac jak palic by nie dymic i po smogu będzie pozamiatane
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 7 Maj 2018, 07:15
Według ostrożnych szacunków w Polsce może być nawet 3 miliony budynków ogrzewanych kotłami węglowymi o słabej sprawności. Na pewno trzeba dopilnować, by w użytku był dobrej jakości węgiel, ale to może nie wystarczyć, biorąc pod uwagę, że chodzi o stare, nieocieplone domy, które wymagają sporo energii do ogrzania. Na pewno więc punktem wyjścia powinna być termomodernizacja, dzięki której nie będzie trzeba spalać aż tyle węgla. W dalszej perspektywie konieczna będzie zmiana kotłów na efektywniejsze, ale to musi potrwać.