header.jpg
          

METODA GOSPODARCZA A WYNAJĘTY INWESTOR ZASTĘPCZY PRZY REALIZACJI INWESTYCJI BUDOWLANEJ.

Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 27 Lut 2018, 18:25

www.HAUS-Keramikplatte.de autor projektu: arch. Renata Majchrzak

25 luty 2018 r.

METODA GOSPODARCZA A WYNAJĘTY INWESTOR ZASTĘPCZY PRZY REALIZACJI INWESTYCJI BUDOWLANEJ.

Realizacja inwestycji budowlanej wymaga wiedzy, przygotowania i doświadczenia. Zarządzanie w procesie inwestycji jest kluczowe.

Zarządzanie procesem inwestycji zaczyna się na etapie formalnym analizy warunków działki oraz analizy oczekiwań stawianych dla projektowanego budynku. Kompleksowy pogląd i przemyślane zarządzanie pozwala na potwierdzenie założeń budżetowych i ekonomicznych bezpośrednich jak i następujących w trakcie eksploatacji budynku (w kolejnych latach użytkowania).

Od koncepcji projektowej budynku przyjętej dla uwarunkowań wynikających między innymi z cech indywidualnych działki oraz poprzez wykonanie projektu budowlanego o zawartości dającej możliwość wypełnienia oczekiwań technicznych, funkcjonalnych i jakościowych rozpoczyna się świadomie realizowany proces inwestycyjny. Istotnym pozostaje uzupełnienie opracowania projektowego o zastosowane technologie i parametry fizyczne czy konstrukcyjne. Należy tego dokonać po rozmowie z inwestorem i zapoznaniu inwestora z istotnymi różnicami wynikającymi możliwych do zastosowania dostępnych na rynku technologii.

Nie ma możliwości wykonania prawidłowo opracowania projektowego jak i samej realizacji bez udziału projektantów i inżynierów branżowych; geologa, geodety, konstruktora, instalatorów, energetyka, architekta.

W prawidłowo zorganizowanym procesie zarządzania inwestycją budowlaną istotną i stałą rolę odgrywają legitymujący się uprawnieniami państwowymi kierownik budowy i inspektor nadzoru.

Koordynacja procesu inwestycji prowadzona przez zespół wymienionych uczestników ma charakter kluczowy dla poprawnej realizacji inwestycji. Inwestor w tak uporządkowanym procesie posiada każdorazowo jako gwarancję polisy ubezpieczeniowe OC wszystkich uczestników procesu, (którzy bez takiej polisy nie mogą wykonywać zawodu).

Niestety, formalnie przy staraniach dotyczących uzyskania pozwolenia na budowę urzędy nie wymagają od inwestora by ten realizował zarządzanie procesem inwestycji w sposób opisany, zabezpieczający interesy inwestora. Taki stan rzeczy powoduje wiele nieporozumień powstających często już na etapie weryfikacji dokumentacji przez kierownika budowy po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Bardzo często bywa tak, iż zawartość projektowa wykonana jest niekompletnie co pozwala na wprowadzanie praktycznie dowolnej interpretacji wielu zagadnień wykonawczych w trakcie realizacji, co z kolei powoduje iż nie sposób określić koszt realizacji inwestycji jak i koszt związany z eksploatacją budynku jak i szeroko pojmowaną jakość realizacji.

Tylko kompletna dokumentacja projektowa pozwala na efektywne i celowe projektowanie dające pewność osiągnięcia zakładanych wytycznych.

Proces projektowy to nie tylko funkcja budynku i jego estetyka. Proces projektowy to również możliwość optymalizacji i doboru technologii, możliwość projektowania komfortu, możliwość projektowania mikroklimatu panującego w budynku, możliwość doboru technologii i materiałów składowych ścian, fundamentu czy dachu – co nie pozostaje bez znaczenia dla funkcjonowania organizmu ludzkiego. Projekt wykonany współcześnie może i powinien zawierać prognozy zużycia energii i analizy pozwalające na eliminowanie środowiska podatnego na powstawanie grzyba czy czynniki aktywujące alergie. Projektowane są również cechy fizyczne.

Co istotne, kompletna dokumentacja nie jest bez znaczenia w przypadku starań o pozyskanie kredytu bankowego na inwestycję, ale też nie jest bez znaczenia dla uzasadnienia wartości budynku w przypadku jego sprzedaży.

Kompletna dokumentacja projektowa pozwala również na wybór uzasadnionej oferty realizacyjnej od firmy wykonawczej, odpowiedzialnej za realizację danego etapu inwestycji budowlanej, ale także umożliwia dużo sprawniejsze eliminowanie ewentualnych błędów wykonawczych podczas realizacji.

Okazuje się, że realizacja inwestycji budowlanej może być zadaniem przyjemnym i dającym satysfakcję, a działanie z inwestorem zastępczym nie musi być droższe niż metoda tzw. gospodarcza.

Adam Kleczewski; Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów | 94

PolskieForumBudowlane.pl;

https://www.linkedin.com/in/adam-kleczewski-5634886a/
https://www.goldenline.pl/adam-kleczewski2/

________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________

#budowanie #budowa #jakniebudować #jasięprzydam
#projektdomu #metodagospodarcza #budowadomu
#generalnywykonawca #inwestorzastępczy
#dommediaprojekt #keramikplatte

________________________________________________________________________________
________________________________________________________________
Reklama: TANIE DZIAŁKI BLISKO SZCZECINA --- >>>: #Działki budowlane #działkiSzczecin #działkiZachodnipomorskie #BudowadomuSzczecin #Nowogarddziałki #GolenówDziałki ... KLIKNIJ W LINK! Okazja!
___________________________
Polecany artykuł - Domy szkieletowe w Polsce, podsumowanie. Kliknij ...
Polecany artykuł - Budownictwo energooszczędne nie musi być ani drogie ani trudne. Kliknij ...
Polecany artykuł - Problemy przy budowie domu - analizuj koniecznie jeszcze przed zakupem projektu! Kliknij ...
Polecany artykuł - ILE POWINIEN KOSZTOWAĆ PROJEKT DOMU ?! Kliknij ...
Polecany artykuł - 5 punktów kluczowych przy adaptacji projektu typowego ! Kliknij ...
Polecana reklama - Budownictwo efektywne dla biznesu - motele, biura, pawilony i inne
Polecany artykuł - Stowarzyszenie Dom Drewniany, Wojciech Nitka - definiowanie budownictwa szkieletowego. Kliknij ...
Polecany artykuł - Budowa domów o parametrach ceramiki w 60 dni. Przystępne ceny.Kliknij...
Polecany artykuł - Budynki wykonane z drewna w Bieszczadach stoją po 150 lat i więcej ...
Polecany artykuł - Budownictwo energooszczędne nie musi być ani drogie ani trudne. Kliknij ...
Polecany artykuł - Warunki Techniczne Wykonywania i Odbioru Robót. Recenzja. Kliknij...
__
BUDYNKI ZEROENERGETYCZNE - czy to mozliwe ? III Forum Gospodarcze w Karpaczu ... KLIKNIJ W TEKST ---
___
Raport I - edycja. SPOSÓB I JAKOŚĆ DYSTRYBUCJI INFORMACJI ... ETYKA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZACJI ZRZESZAJĄCYCH UCZESTNIKÓW BRANŻY BUDOWLANEJ W POLSCE ... KLIKNIJ W TEKST--
___
Polecamy:
RELACJA z Debaty w Karpaczu --- > Budynki ZEROENERGETYCZNE? - czy to możliwe ? ...KLIKNIJ w link ...
_______________________
#budowadomu #dompasywny #domenergooszczędny #polskieforumbudowlane
#domzero #projektdomu #forumbudowlane #proday #domzamiastmieszkania #domdlakażdego
#inwestorzastępczy #ProdayNOT #domdziennikarza #wzory #foksal #polskiestowarzyszeniebudowniczychdomów #audytenergetyczny #certyfikatenergetyczny #architekci #izbaprzemysłowa #adamkleczewski #pozwolenienabudowę #kredythipoteczny
#projektbudowlany #projektdomu #domyprefabrykowane #domyszkieletowe #działkabudowlana
#technologiebudowlane #materiałybudowlane #politechnikawarszawska #izbainżynierów #sarp
#NF15 #NF40 #domautonomiczny #budownictwozrównoważone #projektowanie #analizazużyciaenergii
#budowadomu #budowa #firmabudowlana #biurowieczeroenergetycznny #budynekzeroadam.meresda
Dołączył: 25 Maj 2018
Posty: 1
Dodano: 25 Maj 2018, 05:27
Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł. Sam pewnie będę coś myślał na ten temat , ale mnóstwo kasy mi jeszcze do tego brakuje.

_______________________________________
bukmacher online
mariaporke.mariaporke
Dołączył: 28 Cze 2018
Posty: 1
Dodano: 28 Cze 2018, 11:43
Dzięki za info!
mirek.li
Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 77
Dodano: 30 Wrz 2018, 13:48
Jeżeli chodzi o dach to ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić Ci wybór producenta Braas, aczkolwiek wszystko zależy od potrzeb oraz możliwości. Mają szeroki wybór modeli dachówek ceramicznych, cementowych oraz od niedawna także dwa model blachodachówek.