header.jpg

Wybór ogrzewania?

pistacja.kot
Dodano: 7 Lut 2018, 19:45
Stanęłam przed wyborem ogrzewania do swego budowanego domu. Wraz z mężem dyskutujemy o walorach nowoczesnych rozwiązań i staramy się ocenić jak sprawdziłyby się te rozwiązania u nas. Chodzi nam by instalacja nie szpeciła wnętrz i pozwoliła na swobodną aranżację. Jest to jednak czysta teoria dlatego proszę Was o pomoc i podpowiedzi w tej kwestii. Jakie ogrzewanie macie u siebie i czy jesteście z tych rozwiązań zadowoleni?
krzysztof.kijowski
Dodano: 8 Lut 2018, 18:56
Nowoczesne ogrzewanie to takie, które jest łatwe w obsłudze, właściwie bezobsługowe, ekologiczne. Po prostu czyste. Z takich rodzajów to masz do wyboru albo gazowe albo elektryczne. Ja bym stawiał na elektryczne ogrzewanie bo nie musisz mieć nawet komina. A koszt budowy komina jakiś tam zawsze jest, więc masz już oszczędność na dzień dobry.
jacek.brzezinski
Dodano: 12 Lut 2018, 20:22
Elektryczne jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. I tu też jest dostępnych kilka technologi ale ja polecę ogrzewanie podczerwienią. Takie panele jak produkuje np. Eco Partner, sprawdzają się doskonale. Koszty instalacji nie są duże, a jak decyzja padnie na etapie budowy, to tak jak wyżej napisał Krzysztof, odchodzi koszt budowy komina. I tym samym mniej ciepła ucieka przez niego. Wentylacje wtedy zrobić z rekuperatorem i mamy kolejne oszczędności. A samo ogrzewanie prądem też nie jest tak kosztowne, jak wielu uważa. I do tego jest najwygodniejszym sposobem jaki jest.
krzysztof.kijowski
Dodano: 14 Lut 2018, 17:59
[quote author= date=12 Feb 2018, 20:22]Elektryczne jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. I tu też jest dostępnych kilka technologi ale ja polecę ogrzewanie podczerwienią. Takie panele jak produkuje np. Eco Partner, sprawdzają się doskonale. Koszty instalacji nie są duże, a jak decyzja padnie na etapie budowy, to tak jak wyżej napisał Krzysztof, odchodzi koszt budowy komina. I tym samym mniej ciepła ucieka przez niego. Wentylacje wtedy zrobić z rekuperatorem i mamy kolejne oszczędności. A samo ogrzewanie prądem też nie jest tak kosztowne, jak wielu uważa. I do tego jest najwygodniejszym sposobem jaki jest.[/quote]
Nie znam takiego typu ogrzewania. Dla mnie ogrzewanie elektryczne to były kable grzejne lub maty. No i jeszcze takie coś a'la kaloryfery z akumulacją. A tu czytam o ogrzewaniu podczerwienią. Może coś więcej na ten temat napiszesz? Jestem bardzo ciekaw jak to działa itd.
kamil.jarzebowski
Dodano: 23 Lut 2018, 13:31
Ogrzewanie najtańsze to węgiel, najbardziej ekologiczne to pompa ciepła w tym najdroższy koszt budowy.
krzysztof.kijowski
Dodano: 26 Lut 2018, 19:18
Węgiel może i tani ale do tego należy wybudować komin, mieć odpowiednie miejsce na trzymanie opału, wykonać całą instalację wodną do ogrzewania (rurki i kaloryfery). To powoduje, że sama instalacja do najtańszych nie należy. Do tego piec spełniający odpowiednie normy, klasy 5 też tani nie jest. A w takim piecu najtańszym opałem też się nie pali. Piece na miał to już przeżytek. W niektórych miejscach już zakazują handlem miałami (uchwały antysmogowe). Panele Eco Partner drogo nie wychodzą i pomimo tego, że to elektryczne ogrzewanie, to koszty wysokie nie są.
ada.kowalik
Dodano: 15 Mar 2018, 18:19
Ja przyznam szczerze, że bardzo chętnie postawiłabym na ogrzewanie gazowe, bazujące na zbiorniku podziemnym. Przy czym z tego co wiem, jego montaż można zlecić firmie LPG DIRECThttp://lpgdirect.pl/ . Zajmuje się ona również dostawą gazu, a jednocześnie możemy tutaj liczyć zarówno na fajne ceny, jak i w pełni fachową obsługę.
szymon.pawlik
Dodano: 29 Mar 2018, 12:00
Zbiornik i to pod ziemią to ja dziękuję. W razie awarii to nikt nawet nie zauważy, ze dzieje się coś złego do czasu aż nie wybuchnie.
Te panele na podczerwień to bardzo ciekawe rozwiązanie. Bardziej dla mnie znane z zastosowań przemysłowych, gdzie należy ogrzewać duże przestrzenie a nie chce się wydać majątku na to. Z punktu widzenia ekonomi to bardzo dobre rozwiązanie. Grzeje dokładnie tam, gdzie ma grzać i kiedy ma grzać. Powoduje najmniejsze straty energii na ogrzewanie.
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 6 Kwi 2018, 10:20
Ogrzewanie gazowe to teraz bardzo popularne rozwiązanie do domów jednorodzinnych. Warto jednak rozejrzeć się też za odnawialnymi źródłami energii, które są ekologiczne i w pełni darmowe. Skuteczna izolacja budynku w powiązaniu z np. pompą ciepła i ogrzewaniem podłogowym to jedno z takich przyszłościowych i przyjaznych środowisku sposobów na komfortowy mikroklimat w budynku.
pawel.mojt
Dodano: 30 Kwi 2018, 10:20
Ja u siebie zamontowałem ogrzewanie podłogowe, które połączyłem z pompą ciepła i panelami fotowoltaicznymi. Całość idealnie wykonuje swoje zadanie przez co o każdej porze dnia i nocy, bez względu na porę roku, mam w domu taką temperaturę, jaką chcę. Dodatkowo w salonie i sypialni zamontowałem kominki, ale bardziej z myślą o aranżacji wnętrza. Jeżeli też macie kominek w sypialni i szukacie pomysłów na wykończenie, to polecam poczytać https://kratki.com/pl/aranzacja-sypialni-z-kominkiem/ Genialny poradnik, jak w prosty sposób wyeksponować i wkomponować, kominek do wystroju pomieszczenia.