header.jpg
          

Dachy z trzciny

kasia.uminska
Dołączył: 5 Sty 2018
Posty: 1
Dodano: 5 Sty 2018, 13:27
Wszystkim, którzy planują remont dachu polecam firmę Kalbot. Firma ta wykonuje pokrycia trzcinowe na nowych i starych budynkach, które są w 100% szczelne, tłumią hałas, zapewniają chłód latem i utrzymują ciepło zimą, a do tego wyglądają estetycznie. Firma zapewnia pełną ochronę gwarancyjną i pogwarancyjną. Zapraszam na stronę http://dachyztrzciny.pl/
pistacja.kot
Dołączył: 9 Lis 2016
Posty: 41
Dodano: 20 Lut 2018, 17:36
Jestem za wykorzystywaniem ekologicznych materiałów w budowie domów. Mnie bardzo podobają się domy drewniane kryte strzechą. Ich wyjątkowe realizacje w postaci domów całorocznych http://www.naturekodom.pl/domy-caloroczne można podziwiać na Mazurach. Domy te są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, a do tego wyjątkowo klimatyczne i piękne.
Irbis
Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 4
Dodano: 13 Kwi 2018, 09:19
Hmm... warto dodać, że pokrycie strzechą ma swoje standardy i wymogi, tak jak pokrycie dachówką czy blachą. Na nic cały zamysł, jeśli firma wykonawcza szuka oszczędności na wszystkim, nie zważając na owe standardy i wymogi - spotykam się z tym na co dzień. Powszechny niemal błąd to używanie do wiązania strzechy wkrętów z nacięciem "krzyżyk" (PZ lub PH). Powiecie że przesadzam? Cóż - wystarczy powiedzieć, że w Polsce nie produkuje się innych wkrętów do strzechy, więc "kręci się" strzechy tym co jest na rynku. W efekcie trwałość tak wykonanej strzechy to 1/2 normalnego okresu eksploatacji, jeśli nie nałożą się inne błędy.

pawel.mojt
Dołączył: 1 Wrz 2015
Posty: 177
Dodano: 9 Sty 2019, 13:19
Szczerze mówiąc, to nie jestem przekonany co do takiego rozwiązania. W obecnych czasach, przy tak zmiennej pogodzie, tego typu pokrycie dachowe może w krytycznych momentach nie wytrzymać i ulec zniszczeniu. Ja u siebie zamontowałem pokrycia dachowe firmy Gerard - https://www.gerardroofs.pl ponieważ charakteryzują się one wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, są bardzo lekkie, przez co można montować je na już istniejące pokrycie lub na wątłej konstrukcji, a co najważniejsze - za tak wysoką jakość zapłacisz naprawdę niewiele.