header.jpg
          

Domy budowane przez Członków Stowarzyszenia Dom Drewniany z Gdańska.

ADMINISTRATOR FORUM
Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 39
Dodano: 13 Gru 2017, 15:01
- wątek wznowiony przez Administrację Forum - w związku z informacjami - http://polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/14241

_______________________________________________________

Dzień dobry Państwu.

W imieniu naszego Forum oraz w imieniu Instytutu Budownictwa Modułowego zwracam się do właścicieli o udostępnienie celem wykonania ekspertyzy domu/domów wykonanych przez firmy członkowskie wykonawcze należące do Stowarzyszenia Dom Drewniany z Gdańska (zarządzanego przez pana Wojciecha Nitkę).

W związku z informacjami, które do nas trafiają, dotyczącymi tego iż domy budowane przy udziale członków Stowarzyszenia Dom Drewniany wykonywane są bez projektów wykonawczych-konstrukcyjnych oraz niezgodnie z powszechnie obowiązującymi standardami realizacyjnymi(szczególnie w zakresie dotyczącym projektowania konstrukcji budynków oraz zagadnień z zakresu fizyki budowli)-zwracam się do właścicieli o udostępnienie wybudowanych domów do bezpłatnej ekspertyzy.

Ekspertyza w zakresie bezpłatnym zawierać będzie:
- analizę projektu na bazie którego budynek otrzymał pozwolenie na budowę
- analizę widocznych elementów konstrukcji budynku oraz analizę ewentualnych odstępstw czy braków
- analizę parametrów istotnych dla otrzymania pozwolenia na użytkowanie

Ekspertyza przeprowadzona zostanie przy udziale osób uprawnionych do projektowania i weryfikacji budynków w zakresie projektowania konstrukcji budowlanych oraz w zakresie fizyki budowli i jest całkowicie bezpłatna. Celem ekspertyzy jest faktyczne sprawdzenie poprawności realizacji wykonywanych w technologii lekkiej szkieletowej. Ekspertyza będzie wykonana na piśmie, gdzie jeden egzemplarz udostępniony zostanie dla właściciela domu poddanemu ekspertyzie.

O wykonaniu czy odmowie wykonania ekspertyzy decyduje przede wszystkim kolejność zgłoszeń.Ilość ekspertyz do bezpłatnego wykonania jest ograniczona.

Zapraszamy do współpracy właścicieli domów zainteresowanych wynikiem ekspertyzy zamieszkiwanego domu.

W celu omówienia wszelkich szczegółów prosimy o kontakt pod numerem telefonu 696.578.147 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: a.kleczewski@dommediaprojekt.pl


Z poważaniem Adam Kleczewski
PSBD - link
Więcej informacji o mnie: https://www.goldenline.pl/adam-kleczewski2/

_____________________________________________________________________________________