header.jpg
          

Osiedle inteligentnych, energooszczędnych i ekologicznych ... ...

Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 10 Paź 2012, 10:31
Osiedle inteligentnych, energooszczędnych i ekologicznych domów jednorodzinnych w ogólnopolskim programie „Buduj z IQ” koło Warszawy.

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Buduj z IQ” http://polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/180 w Czarnym Lesie koło Grodziska Mazowieckiego zaprojektowane zostało osiedle 30 wysoce energooszczędnych, inteligentnych domów jednorodzinnych. Domy zaprojektowano na działkach o powierzchni od 1500 do 2000 m2 w technologii opartej na markowych rozwiązaniach światowych producentów. Lokalizacja i sam teren z dobrym dojazdem do stolicy, jest zdecydowanie oderwaniem od miejskiego zgiełku i pierwsze wrażenie podczas wizyty na działkach jest bardzo sympatyczne.
Co warte jednak szczególnej uwagi, w projektach domów zastosowano szereg nowoczesnych technologii: energooszczędnych oraz ekologicznych, a w tym technologie grzewcze, technologie oczyszczania ścieków i oczyszczania brudnej wody, technologie pozyskiwania wody użytkowej z deszczu oraz specjalistyczne technologie wentylacji i klimatyzacji. Zaprojektowane domy posiadają instalację zapewniającą stałą wymianę powietrza a energia pozyskiwana jest w dużej mierze z zasobów naturalnych, … co nie jest bez znaczenia w odniesieniu do kosztów przyszłej eksploatacji. Zaprojektowano również sporo zaawansowanych udogodnień takich jak choćby centralny odkurzacz czy rolety. Wszystko to współpracuje z zespolonym, inteligentnym systemem sterowania przyjaznym dla użytkownika.
Zaplanowane domy posiadają nowoczesną, estetyczną bryłę, duże i również energooszczędne okna, a spora działka daje poczucie komfortu i niezależności. Każdy dom ma powierzchnie około 120 m2, która jednak podana będzie każdorazowo modyfikacjom, związanym z indywidualnymi upodobaniami kupującego. W projekcie na stałe uczestniczy główny projektant oraz cały zespół architektów.
Projekty domów wykonane zostały jako indywidualne z przeznaczeniem dla rodziny 2+2, gdzie przewidziano salon z aneksem kuchennym, dużą łazienkę, w.c., trzy sypialnie, pomieszczenie gospodarcze, garaż oraz wygodny taras. Projekt zakłada również kompletnie wykonane ogrodzenie każdej działki i jej zagospodarowanie użytkowe dające możliwość użytkowania. Wszystkie drogi na osiedlu zostały utwardzone. Estetyka całości jest na naprawdę wysokim poziomie. To już zupełnie inny standard od tego który oferowali deweloperzy kilka lat temu.
Propozycja jest rozwiniętą odpowiedzią na zainteresowanie rynku technologiami energooszczędnymi i pasywnymi. Projekt domu zapewnia dodatkowo przede wszystkim zdrowy i wyjątkowy mikroklimat mieszkańcom – budynki nie przewidują również ocieplania styropianem i dlatego między innymi sam dom zalecany jest alergikom, astmatykom i ludziom z problemami dróg oddechowych, ale i oczywiście wszystkim tym, którzy po prostu chcą mieszkać zdrowo.
Dodatkowo oferta zapewnia pełną obsługę procesu inwestycji dla kupujących. Dom na osiedlu można zamawiać w standardzie wykończonym tylko z zewnątrz ale i również w standardzie wykonanym do wprowadzenia. Nad procesem realizacji czuwa biuro projektowe oraz powołany kierownik budowy i inspektor nadzoru. Inwestycja realizowana jest przez firmy funkcjonujące na rynku od 1993 roku i posiadające spore doświadczenia w branży budowlanej.
Kupujący może ponadto skorzystać z oferty dedykowanego dla inwestycji kredytu zarówno na zakup działki jak i budowę domu. Oferujący oferuje pełną i podobno nieskomplikowaną obsługę w tym zakresie.
Udało nam się też dowiedzieć, że koszty zakupu domu nie będą przekraczać cen mieszkań w Warszawie i okolicach i jeśli faktycznie okaże się to prawdą to oferta faktycznie wydaje się dość wyjątkowa.
Po więcej informacji odsyłamy Państwa pod dane pełnomocnika inwestycji:tel.22.244.58.07, e-mail: biuro@dommediaprojekt.pl

10-10-2012 r. D.M.P
wazbin.wazbin
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 1
Dodano: 28 Lut 2019, 11:48
Fajne mi się spodobało osiedle http://www.koninko.com.pl/ jest zielone w fajnym budownictwie i architekturze do tego położone w fajnym cichym miejscu z dala od ruchliwych dróg. Także takie miejsce mi się bardzo podoba na zakup mieszkania.
radzio.rak
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 27
Dodano: 11 Cze 2019, 11:04
Zazwyczaj wydaje mi się, że takie osiedla są małe i nie wiem, czy my w takim chcielibyśmy zamieszkać. Chociaż w naszej miejscowości nawet takiego eko osiedla nie ma, więc nie musimy się nad tym zastanawiać. Też zastanawiamy się, jak budować i z jakim projektem. Miło by było w sumie, gdybyście napisali, czy budowaliście już według tego projektu https://www.mgprojekt.com.pl/parterowy-3 ? Wstępnie nam się podoba.
gabmill.gabmill
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 1
Dodano: 12 Cze 2019, 11:51
czesc