header.jpg
          

Ogólnopolski program dla wszystkich budujących „Buduj z IQ”

Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 655
Dodano: 8 Paź 2012, 14:35
Informujemy o projekcie, który z dniem 15.12.2012 roku zostanie wdrożony na terenie całego kraju. Już dziś zapraszamy do komentarzy, zapytań i uczestnictwa.Kontakt podajemy na końcu niniejszego tekstu.

Ogólnopolski program dla wszystkich budujących „Buduj z IQ” - funkcjonował będzie pod specjalnie utworzoną stroną internetową.

Słowo wstępu - … czym się zajmujemy i dlaczego …

Wszystkim nam przyszło żyć w ciekawych czasach. Z jednej strony na każdym kroku widać niesłychany postęp cywilizacyjny i to co jeszcze niedawno uchodziło za rozwiązanie innowacyjne zastępowane zostaje coraz to nowymi, uzasadnionymi propozycjami. Świat pędzi, pędzimy i my mieszkańcy planety - która wraz z otaczającym rozwojem przechodzi bez ustanku swoistą metamorfozę. Dzieje się wiele we wszystkich gałęziach gospodarki, zarówno pod kątem rozwoju cywilizacyjnego, jak i pod kątem ochrony tego co dane nam zostało jako podstawowe, a jakże wyjątkowe : oceany, morza, jeziora, lądy, lasy, zwierzęta, roślinność ... inni ludzie. Z drugiej strony słyszymy praktycznie każdego dnia o konieczności wzmożonych działań w ochronie środowiska, drastycznym skażeniu wód, poważnych brakach wody pitnej … Im szybsze tempo otaczającego nas świata i im więcej nowości niesie z sobą rozwój tym więcej ofert i komentarzy specjalistycznych z których czerpiemy dalszą wiedzę dla nas … i naszych pokoleń.
Wiadomym jest, iż elementem istotniejszym z wielu innych dla każdego z nas jest zapewnienie możliwości egzystencjalnych - dających poczucie własnego bezpieczeństwa, poczucia dobrego wyboru i dobrej inwestycji dla decyzji, która podejmowana jest jako jedna z ważniejszych w życiu. Po to abyśmy mogli dalej się uczyć, rozwijać, pracować a i odpoczywać potrzebujemy wszyscy pewnego minimum. Gdzieś też w codziennym pędzie i natłoku informacji dobrze było by się zatrzymać – choć na chwilę … zasiąść w fotelu by przeczytać … np. „Starą Baśń” w poczuciu takim, że i o naszych obecnych czasach powstaną kiedyś niesamowite legendy, … którymi będzie miał kto się fascynować.
Wcześniej czy później każdy z nas dojrzewa do decyzji mającej zapewnić zarówno sobie jak i swej rodzinie przysłowiowy „dach nad głową” i azyl. Potrzeba istotna, jednak jak wiele innych potrzeb dająca nam prawo wyboru nie inne jak to, którym kierujemy się przy zakupie telefonu komórkowego czy samochodu. O tyle o ile procesem sprzedaży telefonów czy samochodów kierują wielkie koncerny, gdzie każdy produkt zanim pojawi się na rynku przechodzi serię badań pod kątem atrakcyjności sprzedażowej oraz zapotrzebowania wśród potencjalnych Klientów, ale i pod kątem choćby właśnie ochrony środowiska i dbałości o ekologię, o tyle w przypadku pojawiających się na rynkach ofert sprzedaży czy budowy domów mało która firma posiada takie przygotowanie i tak skonfigurowaną ofertę, by jako usługodawca potrafiła racjonalnie doradzić w interesie kupującego ... i w interesie ... ludzkości. Trudno jest znaleźć spójne informacje czy ofertę budowy domu, na podstawie których można by ograniczyć się do oferty, która dedykowana jest specjalnie dla nas z uwzględnieniem akurat naszych potrzeb i spowodowania byśmy choć w niewielkim stopniu przyczynili się pozytywnie w dbałości o naszą planetę.O zgrozo jeśli z braku spełnienie oczekiwań w tym momencie zdecydujemy się na budowę domu samemu tzw. „sposobem gospodarczym”. Wszyscy Ci, którzy zabierali się za takie zajęcie bez przygotowania, wierząc, że tak będzie lepiej i taniej na pewno choć w części podzielają prezentowany tu „entuzjazm”. No bo czy chcąc kupić samochód staramy się sprawdzić ile kosztuje uszycie foteli u tapicera, czy jaki był kurs za akcje hut stali? To w dzisiejszej rzeczywistości porównanie takie właśnie jak gdybyśmy starali się „sposobem gospodarczym” wyprodukować samochód czy telefon komórkowy. Wszyscy rozumiemy co nam z tego może wyjść. Dlaczego więc staramy się w tej materii pozostać wciąż w innej epoce? O poczuciu odpowiedzialności wobec naszej planety w nawiązaniu do odpadów i komplikacji z procesem utylizacji przy wariancie budowy „sposobem gospodarczym” nie ma co chyba w tym miejscu wspominać, jak i zresztą również o doborze odpowiednich materiałów budowlanych (by na przykład w niedalekiej przyszłości nie nabawić się zagadkowej alergii samemu jako użytkownik z dumą pobudowanego samodzielnie „metodą gospodarczą” domu z dostępnych tyko teoretycznie tańszych materiałów).
Zajmujmy się tym z czym wiąże się nasza profesja i tu bądźmy specjalistami. Nie eksperymentujmy sami bez wiedzy i przygotowania przy budowie własnego domu, ponieważ postęp i zaawansowanie technologiczne jakie osiągnęli fachowcy w tej dziedzinie nam samodzielnie i „sposobem gospodarczym” pozwoli najprawdopodobniej wybudować co najwyżej, mając na uwadze cywilizację w której się znajdujemy, przysłowiowy „szałas”, który jako nowo wybudowany najpewniej będzie już na starcie „technologicznym dinozaurem”. Oby tylko bez zbytniego udziału wszechobecnych dziś pierwiastków niepożądanych i co by nie gorsza, w cenie nabycia wysokiej jak to za przedmiot kolekcjonerski i zapewne przy ogromnej niestety ilości najprawdopodobniej … niebezpiecznych odpadów …

Program „Buduj z IQ” ma umożliwić wszystkim zainteresowanym poznanie ofert kompetentnych, kompletnych, uzasadnionych, policzalnych, przewidywalnych, opartych o dobrze pojmowaną energooszczędność i ekologię, przekute w racjonalnie pojmowane oszczędności.
Ogólnopolski program „Buduj z IQ” będzie rozbudowywany kolejno o poszczególne etapy, mając na uwadze prezentacje technologii uzasadnianych, stosowanych obecnie na świecie, jako praktyczne i polecane faktycznie - w odniesieniu do czasu w którym się znajdujemy.
W program zaangażowani są światowi producenci materiałów i rozwiązań ekologicznych i ekonomicznych, architekci, konstruktorzy i inżynierowie oraz instytucje, którzy to oprócz działalności zarobkowej mają na uwadze promowanie i rozpowszechnianie wiedzy istotnej do odnoszenia korzyści szeroko pojmowanych, które to korzyści na dziś dzień uznawane za być może niepopularne i niematerialne, ale w niedługiej przyszłości mogą okazać się absolutnie bezcenne.
W ramach programu prezentowane będą informacje o uzasadnionych technologiach budowlanych, zarówno na stronie głównej, jak i na stronach specjalnie stworzonych do prezentacji.

Program „Buduj z IQ” polecany jest przez:

http://www.PolskiePortaleBudowlane.pl
http://www.PolskieForumBudowlane.pl
http://www.InnowacjeBudowlane.pl
http://www.DomMediaProjekt.pl
http://www.LecaPanel.pl

Jeżeli zainteresował Państwa zaprezentowany projekt, to z wielką przyjemnością zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: biuro@DomMediaProjekt.pl oraz do zamieszczania wszelkich komentarzy na niniejszym forum.

W pierwszym etapie rozwoju programu 15.12.2012 r. zaprezentowana zostanie technologia do której kilka informacji przedstawiamy poniżej:


IQ-200 dom inteligentny - zdrowy, energooszczędny, ekologiczny, ekonomiczny:najlepszy wybór budowy domu dla rodziny 2+2

IQ-200
funkcjonalny układ domu parterowego
IQ-200
technologie budowy komfortowego domu inteligentnego
IQ-200
zespolone rozwiązania energooszczędne i pro ekologiczne uznanych światowych producentów
IQ-200
policzalne, uzasadnione oszczędności na długie lata, przy nieskomplikowanej analizie zajmującej jedynie chwilę
IQ-200
niespotykany, wyjątkowo zdrowy mikroklimat zalecany alergikom i osobom ze schorzeniami dróg oddechowych
IQ-200
wsparcie dla inwestycji przez doświadczony zespół projektowy z zapewnieniem pełnej obsługi procesu inwestycji przez pełno branżowy zespół uprawnionych specjalistów
IQ-200
specjalistyczne wsparcie w zakresie finansowania inwestycji we współpracy z rządowymi programami pomocowymi w kooperacji z autorskimi programami kredytowymi
IQ-200
najlepsze gwarancje na rynku

W dalszych etapach przedstawione zostaną technologie IQ-300,IQ-400, IQ-500 i IQ-1000.Więcej informacji:
e-mail: biuro@DomMediaProjekt.pl lub telefonicznie +48.22.244.58.07
www.DomMediaProjekt.pl
Serdecznie Zapraszamy.
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 655
Dodano: 9 Paź 2012, 07:16
Uwaga!

W związku z prowadzonymi czynnościami, związanymi z procesem wdrażania programu "Buduj z IQ" - poszukujemy firm i instytucji zainteresowanych współpracą.

Zapraszamy do współpracy:

- firmy z ofertą materiałów i produktów odpowiednich do programu
- firmy z ofertą usług odpowiednich do programu
- stowarzyszenia z misją odpowiednią do programu

W fazie projektów realizujemy koncepcję zespołów domów wysoce energooszczędnych i ekologicznych w lokalizacjach okolic Warszawy, Szczecina, Wrocławia - gdzie do współpracy przy realizacji poszukujemy zaangażowanych partnerów z odpowiednią ofertą.

Jeżeli uważacie Państwo, że oferta Państwa firmy może mieć zastosowanie w prezentowanym programie, prosimy o złożenie oferty współpracy!

Kontakt:
e-mail: biuro@DomMediaProjekt.pl lub telefonicznie +48.22.244.58.07
http://www.DomMediaProjekt.pl
Serdecznie Zapraszamy.
Dom Media Projekt
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 108
Dodano: 18 Paź 2012, 08:48
Technologie dedykowane w ogólnopolskim programie "Buduj z IQ" cz .1

http://polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/185