header.jpg

Alarm do domu

mateusz.czyzak
Dodano: 16 Lut 2014, 17:27
Jestem w trakcie rozeznania odnośnie systemów alarmowych. Chciałbym w taki właśnie sposób zabezpieczyć swoją posesję przed ewentualnym włamaniem, których w okolicy jest coraz więcej. Możecie mi coś polecić? Na co zwracać uwagę? A może po prostu zamówić usługę w jakiejś agencji ochrony? Zdaje się, że znajomy tak właśnie zrobił (współpracuje z firmą SMA) i jest zadowolony. Przynajmniej nie musiał się z tym wszystkim bawić. Może kojarzycie tę firmę? Proszę o wszelkie opinie.
tomasz.kobylinski
Dodano: 5 Mar 2014, 19:01
Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości alarmów bezprzewodowych i "hybrydowych" (łączących zalety systemów bezprzewodowych z rozwiązaniami tradycyjnymi). Dzięki nim, bez konieczności przeprowadzania uciążliwych prac remontowych, można cieszyć się bezpieczeństwem zawsze dopasowanym do potrzeb.
janek09.janek09
Dodano: 1 Cze 2014, 01:31
U mnie jest właśnie taki hybrydowy, generalnie mamy zrobione to pod 'inteligentny dom'. Sprawdza się.
paulina.witos
Dodano: 1 Cze 2014, 10:29
Nigdy nie słyszałam o SMA, ale też chętnie poczytam o opinie. Sama myślę o założeniu alarmu w domu.
olgierd.makowski
Dodano: 10 Sie 2014, 22:22
Warto przeczytać ten artykuł - Systemy alarmowe - za czym założy się alarm. Poza tym można pomyśleć również o założeniu monitoringu, który odstrasza intruza. Najlepsze są jak zawsze kompleksowe rozwiązania.
mirek.szczurzydlo
Dodano: 19 Kwi 2015, 11:32
Też mam hybrydowy. Nie narzekam :)
marian
Dodano: 3 Sie 2015, 14:48
Ja póki co zamontowałem atrapy kamer, ale przymierzam się do systemu alarmowego i monitoringu z prawdziwego zdarzenia.
anastazja.stenka
Dodano: 31 Paź 2015, 11:36
Z tego co wiem, montażem systemów alarmowych zajmuje się firma http://www.ctr.pl/instalacje/montaz-systemow-alarmowych.htm . Wieloletnie doświadczenie firmy przekłada się oczywiście na jakość świadczonych usług. Dużym plusem dla mnie jest to, że zawsze służą fachową radą.
mateusz.waniko
Dodano: 23 Lis 2015, 21:52
Ja nie wiem czy jest sens montowania alarmu do zwykłego domu chyba że mieszkasz naprawdę niebezpiecznie inaczej dzielnicy czy tez na wsi gdzie w każdej chwili może ktoś ci się w łamać albo masz naprawdę solidny dom wystawiony. Ja nie dawno się budowałem nie myślałem o alarmu bo to raczej nie ma sensu. Chyba że bardzo się boisz o dobytek swój to zgodzę się że warto ubezpieczyć chodzi po prostu jak masz naprawdę doinwestowany dom solidnie. TO wtedy warto zainwestować alarm i jeszcze monitoring bo wydaje mi się że zwykły alarm nie wystarczy.
bawski
Dodano: 23 Lis 2015, 23:13
mateusz.waniko - jest. i to jak najbardziej. Ale wydaje mi się, że montowanie alarmu na własną rękę nie jest dobrym rozwiązaniem. Zakładam, żem ieszkasz w domu, zapewne część sąsiadów ma systemy alarmowe wraz z wykupionymi usługami u firm ochroniarskich. dowiedz się, popytaj. Podejrzewam, że zapłacisz nieco więcej ale majac jednocześnie kompleksowy pakiet usług jeśli chodzi o ochronę mienia