header.jpg

Kominki

marek.koral
Dodano: 8 Wrz 2015, 14:28
Droższe teoretycznie powinny być lepsze. Różnie jednak z tym bywa.
romek.p
Dodano: 14 Paź 2015, 18:51
Mam ten sam problem… Nie wiem czy wybrać kominek zwykły czy z płaszczem. Niby sporo stron z takim sprzętem ale z fachowymi poradami ciężko. Oglądałem kilka stron z kominkami i nadal nic nie wiem. Tutaj jest ciekawa oferta - http://sklep.kominki-lumar.com/index.php?route=product/special ale jeszcze nie jestem zdecydowany. Może lepiej poradzić się jakiegoś fachowca? Budowa domu to nie taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać...
mariusz.dolega
Dodano: 15 Paź 2015, 10:04

Moim zdaniem zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem jest biokominek. Może być montowany w rozmaitych formach (w tym zabudowa), posiada "żywy" płomień, a do tego jest bezpieczny i nie dymi. Jak dla mnie kominek elektryczny nie ma nawet do niego startu.

biokominki faktycznie dają niepowtarzalny efekt, więc jeśli chodzi o cel dekoracyjny to można go brać pod uwagę. Natomiast ja jakoś skłaniam się ku zwykłym kominom.
weronika.zajac
Dodano: 15 Paź 2015, 21:24
Nie da się w dwóch zdaniach powiedzieć co jest lepsze. Może jeszcze doczytaj sobie o różnicach. Podsyłam info http://www.wkladykominkowe.net.pl/informacja/103/kominek-powietrzny-czy-z-plaszczem-wodnym Na pewno nie chodzi o cenę, tylko o poważną decyzję w sprawie instalacji.
mariusz.reczynski
Dodano: 21 Paź 2015, 07:09
Hmm projektem zajmowała się moja żona, to jej najbardziej zależało, żeby wszystko wyglądąło ładnie od zewnątrz ;) . Ja natomiast zainteresowałem się wyposażeniem wewnętrznym, kształtki wentylacyjne zamawiałem tutaj: http://www.centrumklima.pl/pl,produkty-wentylacja-klimatyzacja,1,kanaly-i-ksztaltki-prostokatne.html i szczerze mogę polecić. Ogólnie sklep jest ok, wejdź i porozglądaj się po ich asortymencie :)
karina.kowalik
Dodano: 4 Lis 2015, 10:40
Ja jestem posiadaczką dwóch kominków tradycyjnych - jeden z wkładem, drugi wolnostojący typu "koza". Nigdy nie rozważałam kominków jako głównego źródła ciepła, dlatego zrezygnowałam z rozprowadzenia ciepła. Stawiałam głównie na efekt dekoracyjny. I dziś z perspektywy czasu wiem, że w tej roli kominek ekologiczny czyli biokominek sprawdziłby się lepiej. Jest wygodniejszy w użyciu, nie brudzi, nie nagrzewa się i ma wiele innych zalet. Pewnie za kilka lat przy wymianie kominków pomyślę właśnie o nowoczesnym biokominku.
dzika.papaja
Dodano: 4 Lis 2015, 17:27
Ja bym wybrał kominek z płaszczem wodnym.
henryk.wojtasik
Dodano: 29 Lis 2015, 20:11
ja mam w domu kominek z płaszczem wodnym, ogrzewa mi się przy okazji pozostała czesc domu. robila mi firma stonmar z rzeszowa, jakby ktos byl z podkarpacia i chcial naprawde dobry i solidny kominek to ich polecam
adam.sujka
Dodano: 8 Gru 2015, 19:22
czy ktoś z was samemu robił kominek i jaki jest wtedy koszt? a jaki jest koszt gdy robi to ekipa od kominków?
celina.nowak
Dodano: 10 Gru 2015, 12:02
czy ktoś z was samemu robił kominek i jaki jest wtedy koszt? a jaki jest koszt gdy robi to ekipa od kominków?

Bardzo chętnie się dowiem. Czy ktoś na forum jest zorientowany w tej kwestii?