header.jpg

Kominki

karol.lewicki
Dodano: 15 Lut 2014, 22:49
Jakie kominki są najlepsze? Czy korzystniej jest montować zwykłe kominki czy te droższe z płaszczem wodnym?
wladek.wladek
Dodano: 13 Mar 2014, 19:13
To chyba zależy od wielu czynników, w tym między innymi od metrażu. Ostatnio jednak chyba popularniejsze są kominki z płaszczem wodnym. Warto się rozejrzeć w dostępnym asortymencie i wybrać coś odpowiedniego zarówno pod względem jakości, jak i pod kątem ceny;) W sieci na pewno znajdziesz wiele sklepów.

Dodano: 3 Kwi 2014, 11:43
To chyba zależy od wielu czynników, w tym między innymi od metrażu. Ostatnio jednak chyba popularniejsze są kominki z płaszczem wodnym. Warto się rozejrzeć w dostępnym asortymencie i wybrać coś odpowiedniego zarówno pod względem jakości, jak i pod kątem ceny;) W sieci na pewno znajdziesz wiele sklepów.

Całkowicie się z tym zgadzam, ja również jestem na etapie wybierania projektu kominka. Dawniej chciałem kominek z płaszczem wodnym, ale później zdecydowałem się na centralne ogrzewanie, więc temat kominka został zamknięty. Teraz jednak po raz kolejny zastanawiam się nad kominkiem, spodobał mi się ten projekt - http://www.ventlab.pl/oferta2/v-box-system,2.html czy ktoś z Was może orientuje się w cenie wykonania i materiałów?
grzegorz.skowron
Dodano: 10 Kwi 2014, 15:41
a można podłączyć centralne ogrzewanie i zrobić kominek jednym kominem?

ziemia radom
radek_.jonkisz
Dodano: 6 Maj 2014, 08:45
warto skorzystać z jakiejś fachowej pomocy i rady,
niestety nie znam kogoś godnego polecenia w tej kwestii, ale warto skorzystać z darmowego serwisu ogłoszeń http://alegratka.pl/ i spróbować w zakładce- usługi.
darek.papczok
Dodano: 28 Kwi 2015, 17:53
Ja u siebie mam kominek z płaszczem wodnym, jak dla mnie świetna rzecz nie dość że super taki kominek wygląda to jeszcze mam go podłączony do grzejników i mam ciepło w całym domu. Gdyby kogoś interesował taki kominek to daję stronę z której sam kupowałem kominki z płaszczem wodnym
g.g
Dodano: 26 Maj 2015, 18:43
To zależy od tego do czego ma Ci służyć taki kominek. Ja mam u siebie kominek, który tylko czasami rozpalam i nie ogrzewam nim żadnych pomieszczeń.
Franka
Dodano: 25 Cze 2015, 04:37
Jeśli chcesz kominkiem ogrzewać mieszkanie to lepiej jest zdecydowac sie na ten z płaszczem wodnym . Ale jeśli kominek ma Ci służyć do dekoracji to najlepszym rozwiązaniem będzie kominek ledowy. Czyli elektryczny. Technologia ledowa sprawia,że jest bardzo energooszczędny a jednocześnie jest praktycznie nie do odróżnienia od kominka tradycyjnego. NIe brudzi równiez pomieszczenia jak kominek tradycyjny.
Zerknij sobie tutaj: http://kominki-elektryczne.pl/ - w sklepie obecnie można kupić bardzo dobre jakościowo kominki elektryczne. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.
Aryzys
Dodano: 28 Lip 2015, 16:30
Ale jeśli kominek ma Ci służyć do dekoracji to najlepszym rozwiązaniem będzie kominek ledowy. Czyli elektryczny. Technologia ledowa sprawia,że jest bardzo energooszczędny a jednocześnie jest praktycznie nie do odróżnienia od kominka tradycyjnego. NIe brudzi równiez pomieszczenia jak kominek tradycyjny.

Absolutnie nie zgadzam się, aby kominek elektryczny był najlepszym rozwiązaniem przy celach dekoracyjnych. Moim zdaniem zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem jest kominek ekologiczny (biokominek). Może być montowany w rozmaitych formach (w tym zabudowa), posiada "żywy" płomień, a do tego jest bezpieczny i nie dymi. Jak dla mnie kominek elektryczny nie ma nawet do niego startu.
patryk.dobrowolski
Dodano: 3 Wrz 2015, 12:11
Ja posiadam narożny kominek z płaszczem wodnym Lumar i jestem z niego bardzo zadowolony. Sprawny zakup, długa gwarancja, pasuje do wystroju mojego domu, a zwłaszcza do narożników :)