header.jpg

Wentylacja grawitacyjna a urządzenia gazowe

zgubiony.pierscionek
Dodano: 31 Lip 2017, 09:54
Cześć :) Wiem, że nieco nie w tym dziale, ale nie znalazłam dotyczącego wentylacji grawitacyjne, a interesuje mnie kwestia wentylacji grawitacyjnej i urządzeń gazowych. Czytałam gdzieś, że nie jest ona w tym wypadku wydajna i wystarczająca. Czy to prawda? Jak u Was się sprawdza? Lepiej zainwestować w rekuperację? W sumie gaz będziemy mieć na dłuższą metę tylko w kuchni. Na początku przez kilka pierwszych lat pewnie ogrzewanie całego domu będzie gazowe, potem będziemy inwestować prawdopodobnie w pompę ciepła.
natalia.kowalska
Dodano: 25 Wrz 2017, 09:57
Warto przed zainstalowaniem takiego sprzętu wykonać test szczelności budynku, żeby sprawdzić czy nie ucieka gdzieś ciepło lub chłód z budynku. Dopiero jak wszystko będzie ok to myślałbym o wentylacji.
janek80
Dodano: 29 Lis 2017, 12:11
Jeśli potrzebujesz najwyższej klasy urządzeń gazowych to sprawdź ofertę http://www.gasconcept.com . Firma jest najlepsza w tej branży.
artur.budyn
Dodano: 4 Cze 2018, 07:25
Ja za to polecam gruntową pompę ciepła bezpośredniego odparowania, którą mam u siebie w domu. Firma Fonko zajęła się w tym przypadku wszystkim i z rozwiązania jestem jak najbardziej zadowolony. Teraz szybko i wydajnie mogę ogrzać swój dom.
krzysztof.sulwinski
Dodano: 10 Lip 2018, 14:00
Rekuperacja z pewnością pozwala na sporą oszczędność. Zastanawiam się aktualnie nad tym, na wybór jakiego zbiornika na propan się zdecydować (zakup jednego ze zbiorników na gaz i jego montaż jest niezbędny).We wspomnianym zbiorniku na gaz przechowywany jest gaz w formie płynnej.
tadeusz.norek
Dodano: 30 Kwi 2019, 08:02
Nie najmniejszego problemu, żeby instalacja gazowa była zamontowana w domu z wentylacją grawitacyjną. Przecież zdecydowani większość domów, ma właśnie taka wentylacje. Więc tym bym się zupełnie nie przejmował. Ważniejszą sprawą, jest to jaki kocioł kupisz. Najlepsze są kotły kondensacyjne, takie jak oferuje firma Bongioanni np. na swojej firmowej stronie https://www.ogrzewamy24.pl/. Są to nowoczesne kotły, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu są wydajne, ekonomiczne i łatwe w obsłudze. Dodatkowy plus to niewielkie wymiary i ładny wygląd.