header.jpg

Wentylacja grawitacyjna a urządzenia gazowe

zgubiony.pierscionek
Dodano: 31 Lip 2017, 09:54
Cześć :) Wiem, że nieco nie w tym dziale, ale nie znalazłam dotyczącego wentylacji grawitacyjne, a interesuje mnie kwestia wentylacji grawitacyjnej i urządzeń gazowych. Czytałam gdzieś, że nie jest ona w tym wypadku wydajna i wystarczająca. Czy to prawda? Jak u Was się sprawdza? Lepiej zainwestować w rekuperację? W sumie gaz będziemy mieć na dłuższą metę tylko w kuchni. Na początku przez kilka pierwszych lat pewnie ogrzewanie całego domu będzie gazowe, potem będziemy inwestować prawdopodobnie w pompę ciepła.
natalia.kowalska
Dodano: 25 Wrz 2017, 09:57
Warto przed zainstalowaniem takiego sprzętu wykonać test szczelności budynku, żeby sprawdzić czy nie ucieka gdzieś ciepło lub chłód z budynku. Dopiero jak wszystko będzie ok to myślałbym o wentylacji.
janek80
Dodano: 29 Lis 2017, 12:11
Jeśli potrzebujesz najwyższej klasy urządzeń gazowych to sprawdź ofertę http://www.gasconcept.com . Firma jest najlepsza w tej branży.
artur.budyn
Dodano: 4 Cze 2018, 07:25
Ja za to polecam gruntową pompę ciepła bezpośredniego odparowania, którą mam u siebie w domu. Firma Fonko zajęła się w tym przypadku wszystkim i z rozwiązania jestem jak najbardziej zadowolony. Teraz szybko i wydajnie mogę ogrzać swój dom.
krzysztof.sulwinski
Dodano: 10 Lip 2018, 14:00
Rekuperacja z pewnością pozwala na sporą oszczędność. Zastanawiam się aktualnie nad tym, na wybór jakiego zbiornika na propan się zdecydować (zakup jednego ze zbiorników na gaz i jego montaż jest niezbędny).We wspomnianym zbiorniku na gaz przechowywany jest gaz w formie płynnej.