header.jpg
          

Ciekawy artykuł

Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 19 Wrz 2012, 07:02
Dzień Dobry,
na stronach portalu Budnet znalazłem ciekawy artykuł - załączam pod spodem. Po przeczytaniu artykułu wszedłem na stronę opisywanego producenta domów i znalazłem przekrój ściany - wklejam go również na końcu tekstu. Zastanawiam się analizując układ warstw w ścianie, skąd sugestia w artykule cyt. "
Dodatkowo, naturalny charakter surowca sprawia, że domy budowane przez Wolf System doskonale nadają się także dla alergików. " (???)

Zaprasza do dyskusji.
Pozdrawiam,
Adam Kleczewski
www.dommediaprojekt.pl

Oto Artykuł.
Rusza budowa domu modelowego
Budownictwo prefabrykowane jest coraz bardziej popularne w Polsce ze względu na możliwość szybkiego wykonania inwestycji, która spełnia wymogi energooszczędności i jest tania w eksploatacji. Czytaj dalej

Firma Wolf System planuje budowę domu modelowego w celu zobrazowania autorskiej technologii budownictwa z prefabrykatów. Dzięki temu, inwestorzy zainteresowani tego rodzaju rozwiązaniem, mają możliwość przekonania się o zaletach budownictwa energooszczędnego. Dom modelowy powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby firmy Wolf System w Siemianowicach Śląskich, przy ul. Budowlanej 17. Dzięki temu, potencjalni inwestorzy mają możliwość poznania rozwiązań stosowanych w budownictwie prefabrykowanym Wolf System, sprawdzenia parametrów domu, zorientowania się w możliwych aranżacjach czy zastosowanych materiałach. Rozpoczęcie prac planowane jest na początek listopada 2012 roku.


Czytaj również: Co zrobić z problemami w branży budowlanej?

Modelowa przestrzeń

Na dom modelowy Wolf System o łącznej powierzchni 282,33 m2 składają się parter z tarasem, piętro wraz z ogrodem na dachu budynku oraz użytkowa piwnica. Tradycyjna bryła domu o klasycznym kształcie i spadzistym dachu została wzbogacona o parterową część gabinetową wraz z zielonym tarasem umieszczonym na stropodachu. Takie połączenie sprawia, że dom modelowy Wolf System ma uniwersalny charakter, który spełni wymagania zarówno inwestorów o tradycyjnym guście, jak i amatorów innowacyjnych aranżacji. Na parterze domu modelowego Wolf System powstaną 3 pomieszczenia biurowe, kuchnia, gabinet, przestronny salon połączony z jadalnią oraz garderoba, łazienka, toaleta, a także spiżarnia.


Na piętrze planowana jest oranżeria, pokój, sypialnia, łazienka, toaleta oraz niewielki salon, z którego można wyjść na przestronny taras z ogrodem. Wykończenie przestrzeni przydomowej obejmuje zaaranżowanie tarasu wraz z terenem zielonym wokół budynku. Do dyspozycji zwiedzających będzie również dostępne 8 miejsc parkingowych w pobliżu domu modelowego. Frontowa elewacja domu modelowego Wolf System, dzięki dużym przeszkleniom, doświetla również salon połączony z jadalnią. W piwnicy znajdzie się magazyn oraz salon ekspozycyjny.


Wolf System - technologia przyszłości

Budownictwo prefabrykowane w technologii Wolf System pozwala na budowę domu w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Dzięki przygotowywaniu prefabrykatów w hali produkcyjnej i montowaniu ich bezpośrednio na placu budowy, stan surowy zamknięty można budynku można osiągnąć już po ok. 4-6 tygodniach od rozpoczęcia prac. Ważną zaletą domów od Wolf System jest to, iż spełniają wszelkie parametry energooszczędności. Zastosowana technologia oraz materiały pozwalają uniknąć strat energii i obniżają koszty eksploatacji nawet o 40-60%. Podstawowy surowiec wykorzystywany przy budowie domów Wolf System, jakim jest drewno, zapewnia doskonałe właściwości techniczne, trwałość, łatwą obróbkę oraz izolacyjność cieplną oraz akustyczną. Dodatkowo, naturalny charakter surowca sprawia, że domy budowane przez Wolf System doskonale nadają się także dla alergików.Wzrost kosztów związanych z utrzymaniem domu powoduje, że inwestorzy coraz chętniej wykorzystują materiały gwarantujące oszczędność energii cieplnej. Idealnym przykładem obniżenia rachunków za media jest wybór domu prefabrykowanego. Konstrukcja domu energooszczędnego bazuje na drewnie, które zapewnia wysokie parametry izolacyjne. W odpowiedzi na oczekiwania świadomych inwestorów firma Wolf System, która rokrocznie buduje około 600 domów gotowych, w najbliższym czasie zbuduje dom modelowy. Jego podstawowym zadaniem jest pokazanie zalet budownictwa prefabrykowanego, a także doskonałych parametrów, jakimi charakteryzują się inwestycje prowadzone przez Wolf System.Oto przekrój proponowanej ściany producenta.Czy taki układ ściany ma uzasadnienie jako propozycja dla alegików?julita.kowalska
Dołączył: 1 Kwi 2013
Posty: 62
Dodano: 27 Mar 2015, 18:56
Z ciekawych artykułów - swoją drogą też z Budnetu - to ja polecić do przeczytania mogę to http://www.budnet.pl/Zakup_pierwszego_wozka_widlowego_3_pytania_do_naszych_ekspertow,Elektronarzedzia_narzedzia_budowlane,132123-czytaj.html. Artykuł zawiera praktyczne porady ekspertów dotyczące wyboru wózka widłowego.
ogrodolandia
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 31
Dodano: 23 Cze 2015, 12:42
Czyli dom modelowy to dom złożony z gotowych elementów? Dobrze zrozumiałam?
piotr.w
Dołączył: 9 Sie 2013
Posty: 485
Dodano: 20 Lut 2017, 14:15
Ciekawe artykuły dotyczące mebli biurowych znajdziecie także tutaj - fotele i krzesła biurowe. Sprawdźcie, być może również i wam się tego typu porady przydadzą, przy doborze odpowiednich mebli do biura.
andrzej.wysocki
Dołączył: 8 Gru 2016
Posty: 142
Dodano: 29 Cze 2017, 11:16
Ja ostatnio zainteresowałem się tematyką nowoczesnych wnętrz i trafiłem na artykuł, w którym autor wychwalał uwaga - meble przemysłowe :) Na początku wydało mi się to totalną głupotą, ale po kilku chwil namysłu stwierdziłem, że do industrialnych wnętrz to musi być idealne! Zresztą, kto chce niech zerknie tutaj http://krzeslaprzemyslowe.com.pl/
andrzej.rafinski
Dołączył: 3 Kwi 2018
Posty: 5
Dodano: 11 Kwi 2018, 16:10
Hej. A czy wiecie może jak skutecznie reklamować swój biznes? Sądzicie, że taki długopis z grawerem to dobre wyjście?
lukasz.kownacki
Dołączył: 22 Cze 2018
Posty: 5
Dodano: 28 Cze 2018, 11:13
Myślę, że warto w tej kwestii doradzić się jakiegoś specjalisty. Moim zdaniem to jest najlepsze możliwe rozwiązanie.
joe.betonowy
Dołączył: 6 Lip 2016
Posty: 3
Dodano: 19 Paź 2018, 10:34
Ja jestem za tym, aby piwnica też była w pełni wykorzystana. Może się znajdować tam pralnia, dodatkowa łazienka, warsztat, a nawet salon! U nas w Londynie jest firma, która działa cuda z piwnicami. Z szarego, nudnego miejsca przekształcają się w ciekawe i nowoczesne wnętrza. :)
domi
Dołączył: 3 Lip 2015
Posty: 106
Dodano: 30 Gru 2018, 13:25
Jakbyście chcieli poczytać sobie na temat logistyki, zarządzania magazynem, dystrybucji, spedycji, to warto sobie zajrzeć na stronę Contract Logistic znajdziecie tam naprawdę sporo przydatnych informacji, ciekawych porad itp. Autor opisuje swoje doświadczenie.
tanika.tanika
Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 4
Dodano: 14 Sty 2019, 13:51
Super! Dzięki wielkie za sprawdzone porady. Z całą pewnością przydadzą mi się one.