header.jpg
          

Komin systemowy - co o nim sądzicie?

janek.sienkiewicz
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 19
Dodano: 28 Cze 2017, 11:49
Nie mogłem wyszukać nigdzie wątku, pod który mogłabym podczepić swoje pytanie, więc rozpoczynam zupełnie nowy temat. Mianowicie, chodzi o to, czy ma sens pomysł stawiania komina systemowego w naszym domu? Moja żona jest wielką zwolenniczką tego pomysłu, sprawdziła już nawet w internecie jaki komin będzie najtańszy i najodpowiedniejszy - http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html. Początkowo moje nastawienie do tego pomysłu było negatywne, ale powoli zmieniam zdanie. Dzięki lekturze fachowych czasopism i portali tematycznych przekonałem się bowiem, że za sprawą montażu takiego komina można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Czasu, ponieważ montaż komina jest w miarę prosty i wystarczy kilka kroków, aby go zainstalować. Drugi aspekt to finanse - murowanie tradycyjnego komina kosztowałoby o wiele drożej. Została mi już tylko jedyna wątpliwość i mam nadzieję, że ją potwierdzicie lub rozwiejecie. Chodzi o to, jaki wpływ na środowisko mają kominy systemowe: pozytywny czy negatywny? Z ciekawością poznam Wasze wypowiedzi, bo sam nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Trzymajcie się!
Cybernetka
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 54
Dodano: 31 Gru 2017, 09:13
Niezależnie jaki komin wybierzesz niezbędne będą do niego róznego typu elementy. Tanie akcesoria kominowe oferuje sklep tani-komin.pl http://tani-komin.pl/70-nasady-kominowe U nich znajdziesz wkłady kominowe, nasady, kratki, opaski a także systemy wentylacyjne.
elzbieta.muciek-barbara
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 59
Dodano: 11 Maj 2018, 16:48
Jako posiadaczka dwóch kominów systemowych https://www.schiedel.com/pl/ polecam tylko te konstrukcje. Mają kilka systemów dostosowanych do różnych kotłów i rodzajów paliwa, więc z pewnością dobierzesz coś odpowiedniego. No i mają ceny dostosowane do polskich realiów. Warto jest zainwestować w kominy Schiedla.
natalia.nykiel
Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 126
Dodano: 16 Lip 2018, 11:48
Powiem szczerze, że słyszałam, że kominy stalowe właśnie zostały zdeklasowane przez systemy kominowe dostawców takich jak firma Sarmata https://sarmata.pl/systemy-kominowe . Podobno poza lepszym dopasowaniem do kotłów, cechują się zwiększoną odpornością na kwasy i temperatury. Sama się nad tym rozwiązaniem głowię.
daniela.majcher
Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 14
Dodano: 18 Mar 2019, 05:07
Bardzo dobre rozwiązanie, ale w przypadku komina systemowego kluczowe jest to żeby wybrać produkt wysokiej jakości, który zapewni nam nie tylko bezproblemowe ogrzewanie, ale także bezpieczeństwo i storunkowo niskie koszty ogrzewania. Ciekawe kominy systemowe znalazłem na stronie plewa.net.pl