header.jpg

Ogrzeanie ekonomiczne

Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 15 Wrz 2012, 12:12
Co jest bardziej uzasadnione ekonomicznie - grzejniki vs podłogowe
Bob Budowniczy
Dodano: 20 Wrz 2012, 09:02
Witam wszystkich !
bardziej ekonomiczne jest ogrzewanie podłogowe... . Ogrzewanie to jest ogrzewaniem niskotemperaturowym, posiadającym dużą powierzchnię grzewczą i ciepło kumuluje się w posadzce, która działa jak piec. Dobrze jest zastosować wylewkę na bazie gipsu /anhydrytowe/. Przykładem tu może być wylewka Agilia Sols.Wylewki te mają wiele zalet w porównaniu z wylewką na bazie cementu, między innymi większą bezwładność termiczną.
Sumując ogrzewanie podłogowe potrzebuje mniejszej temperatury i ogrzewa posadzkę która wolno oddaje ciepło, więc termostat w piecu też rzadziej się załącza.Oczywiście dłużej taką posadzkę wygrzewa się na początku sezonu grzewczego, ale to jest szczegół moim zdaniem w stosunku do całego okresu grzewczego. Ważne jest również to,że nic nam na ścianach pod oknami nie wisi i mamy równomiernie ogrzaną całą przestrzeń. Jest to oczywiście moje zdanie, wynikające z wieloletniego doświadczenia i logicznego rozumowania... Pozdrawiam BB.
Ciekawych porównań posadzek odsyłam do strony http://www.posadzkisamopoziomujace.pl/porownanie_posadzek.html
wiolka
Dodano: 22 Lis 2012, 09:46
Zgadzam się z tą opinią. Ogrzewanie podłogowe ma mnóstwo plusów, jednym z nich jest też pionowy rozkład temperatur. Jeśli chodzi o podłogówkę jest on idealny dla zdrowia człowieka, tzn. cieplej przy podłodze,chłodniej w wyższych partiach, co daje ciepło w nogi, chłodniej w okolicach głowy :)
cyklinowaniewaw
Dodano: 24 Mar 2013, 21:03
podłogówka jest nieco droższa w montażu ale tańsza w eksploatacji.
samet.samet
Dodano: 23 Kwi 2013, 10:56
Ja polecam ogrzewanie na podczerwień w zakresie ogrzewania ekonomicznego. Miesięcznie o polowe mniej niż gazówka, a do tego bezobsługowe.
piotr.w
Dodano: 13 Wrz 2013, 19:56
Sprawdźcie firmę http://warszawa-hydraulik.pl/, która wykonała profesjonalne ogrzewanie podłogowe w moim domu. Wszystko działa bez zarzutu, jestem bardzo zadowolony.
Adam Kleczewski
Gravatar
Dodano: 9 Mar 2014, 14:22
Polecam do przeczytania:
http://polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/1850
jan.bernatowicz
Dodano: 29 Mar 2014, 18:55
Zdecydowanie wybieram ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe. To komfort termiczny i estetyka we wnętrzu. Bambus podłoga nawet się nadaje. Dzisiaj robi się taki podłogi drewniane, które doskonale sprawdzają się pod ogrzewaniem podłogowym.
ksawi.kowalski
Dodano: 15 Lis 2014, 11:03
a czy ktoś z was ma podłogówkę i piec na pellet jak to się sprawdza w praktyce ?
marekanna.kut
Dodano: 27 Wrz 2015, 22:07
podłogowe jest droższe, ale znowu jeśli coś się zepsuje to trzeba kuć całą podłogę i zazwyczaj idzie ona w straty