header.jpg

Listwy przypodłogowe

pistacja.kot
Dodano: 25 Cze 2017, 17:57
W lipcu mamy zaplanowany remont. Zaczynamy od odnowienia podłóg, a mianowicie renowacja parkietu. Uważam, że obecne listwy są bardzo brzydkie i chciałabym wybrać nowe, eleganckie niestety nie mam pomysłu jakie wybrać. Parkiet dębowy zostawimy w naturalnej kolorystyce jakie listwy do takiej podłogi dobrać?
jacek.brzezinski
Dodano: 26 Cze 2017, 20:02
Obecnie w modzie są listwy białe. Moim zdaniem fajnie to wygląda. Tak inaczej. Może coś takiego:

??
ida.borej
Dodano: 28 Cze 2017, 07:02
Mi się takie listwy akurat w ogóle nie podobają. Wolę jak są niższe, mniej widoczne.
szymon.pawlik
Dodano: 28 Cze 2017, 12:50
A mi się akurat podobają. W wielu miejscach polecają takie niskie, w kolorze podłogi. Moim zdaniem to już się opatrzyło. Listewka taka do 2 cm to żadna listwa przypodłogowa. Wizerunkowo nic nie daje. A taka wysoka to już ma jakiś styl.
ewelina.walczak2
Dodano: 28 Cze 2017, 20:47
Mi też się podobają i to bardzo:)Wyglądają bardzo oryginalnie,do tego dobrałabym białe framugi i drzwi:)no i ściany pomalowałabym na trochę jaśniejszy kolor:)
jacek.brzezinski
Dodano: 9 Lip 2017, 16:49
[quote author= date=28 Jun 2017, 07:02]Mi się takie listwy akurat w ogóle nie podobają. Wolę jak są niższe, mniej widoczne.[/quote]
Wysokie listwy stają się elementem dekoracyjnym wnętrza, podkreślają i odcinają kolory ścian od podłogi. Wąski, delikatny pasek właściwie nie jest widoczny i jego jedyną funkcjonalnością jest zakrycie szpary przy pływającej podłodze. Jeżeli tak to będziemy traktować to ok, ale listwa może stanowić jednak element wystroju. I taki element to lepiej by był eksponowany bardziej. Takie białe listwy wyglądają bardzo elegancko. Oczywiście to moje zdanie.
pistacja.kot
Dodano: 18 Lip 2017, 19:56
Zastosowanie białej wysokiej listwy przypodłogowej bardzo przypadło mi do gustu. Znalazłam ofertę Drew-Lux i muszę przyznać, że było z czego wybierać. Zamówiłam wysoką białą listwę z drewna z ozdobnymi frezami. Ta przedstawiona na zdjęciu powyżej była dla mnie zbyt delikatna. Czekam na dostawę. Ciekawa jestem efektu końcowego.
szymon.pawlik
Dodano: 1 Sie 2017, 14:14
[quote author= date=18 Jul 2017, 19:56]Zastosowanie białej wysokiej listwy przypodłogowej bardzo przypadło mi do gustu. Znalazłam ofertę Drew-Lux i muszę przyznać, że było z czego wybierać. Zamówiłam wysoką białą listwę z drewna z ozdobnymi frezami. Ta przedstawiona na zdjęciu powyżej była dla mnie zbyt delikatna. Czekam na dostawę. Ciekawa jestem efektu końcowego.[/quote]

No te które pokazuje własnie @jacek.brzezinski to są listwy z Drew-Luxu jak widze po zdjęciu. Wygladaja bardzo ładnie. Dobrze, ze nie sa tak mocno zdobione, bo prostota jest bardziej elegancka. No ale jak wiadomo, są gusta i gusta :)