header.jpg
          

Budowa domów energooszczędnych.

Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 14 Maj 2017, 12:14
Propozycja dla Inwestorów rozważających budowę domu sprawnie w krótkim czasie z zastosowaniem technologii o parametrach ściany ceramicznej ...

Prezentowana technologia oraz oferta powstały na bazie blisko 25 letnich doświadczeń jej twórców.Prace nad samą technologią trwały ponad 5 lat. Technologia Keramikplatte łączy najlepsze cechy technologii modułowych oraz technologii ceramicznych i została skomponowana na bazie najlepszych materiałów dostępnych w budownictwie. Technologia ciężka ceramiczna Keramikplatte. Zasadniczym materiałem, z którego składa się ściana konstrukcyjna jest wypalona glina. Wypalone granulaty gliny (keramzyt) posiadają doskonałe właściwości izolacyjne: termiczne i akustyczne, a także stwarzają korzystny mikroklimat w budynku zbliżony do tego jaki panuje w domach tradycyjnych wykonanych z cegły pełnej.
Materiały zastosowane w technologii sprawiają, iż przegroda zewnętrzna posiada parametry przegrody dyfuzyjnie otwartej przy jednoczesnej możliwości takiego doboru materiałów w układzie warstw by spełnione były parametry projektowania i realizacji dla budynków wysoce energooszczędnych czy pasywnych.

Ściana zewnętrzna w technologii składa się z keramzytu (ok. 70%), z płyt cementowych oraz gipsowo–włóknowych twardych (ok. 15%) używanych w budownictwie na całym świecie w wymagających i prestiżowych realizacjach oraz ze specjalnie opracowanego pod względem trwałości drewna konstrukcyjnego (ok. 15%).Wszystkie materiały skomponowane zostały bez udziału szkodliwych środków chemicznych.
Technologia Keramikplatte jest pierwszą i jedyną jak dotąd na świecie technologią konstrukcji ściany, gdzie wykorzystuje się jako rdzeń ściany niespoinowany, zagęszczony keramzyt.
Technologia przeznaczona jest do projektowania i sprawnego budowania energooszczędnych i pasywnych budynków.

Stan Surowy Otwarty (SSO) budynku (wraz z więźbą dachową) o powierzchni podłóg do 250 m2 wykonywany jest na placu budowy w czasie 1 dnia roboczego
, co decyduje o znacznych oszczędnościach finansowych w zakresie kosztów związanych z zatrudnieniem fachowców, oraz znacznie ogranicza możliwość wystąpienia niesprzyjających zdarzeń losowych w czasie (niemożliwych do oszacowania przed przystąpieniem do realizacji inwestycji budowlanej).
Zbudowanie domu o przyjętej powierzchni w zakresie umożliwiającym zamieszkanie możliwe jest w przeciągu 6-10 tygodni.

Jako ciekawostkę należy podać, iż na dziś dzień wszystkie inne spotykane technologie ściany konstrukcyjnej produkowane z zastosowaniem keramzytu w ścianie, zbudowane są na bazie keramzytobetonu, a nie jak to często błędnie jest podawane czystego keramzytu. Przy czym trzeba zaznaczyć iż cechy fizyczne keramzytobetonu są inne niż cechy fizyczne keramzytu.
Rozwiązanie posiada Patent RP.Zapraszamy do współpracy inwestorów, architektów, deweloperów oraz firmy budowlane.
Technologia gwarantuje znaczną przewagę konkurencyjną w obszarach budownictwa energooszczędnego i prefabrykowanego. a także właściwości z zakresu fizyki budowli przejawiające się wysokim szeroko pojmowanym komfortem użytkowym występującym w powstałym budynku.

Przykładowy projekt autorski.
Realizujemy wszystkie projekty typowe oraz projektujemy indywidualnie.

_____!
Wątek promowany - Stan surowy domu w 1 dzień! Kliknij ...


#DOMENERGOOSZCZĘDNY - DOCEŃ
133 m2 / 5 pokoi / 3 łazienki. Realizacja 60 dni roboczych ...
Oferta budowy domu z pełną obsługą inwestycji.
Technologia to nasz panel ceramiczny z fasadą ocieploną wełną. W ofercie zawarta jest cena projektu z pozwoleniem na budowę oraz budowa domu w stanie z zewnątrz wykończonym. Wewnątrz pozostaje do wykończenia montaż podłóg, drzwi wewnętrznych, malowanie, biały montaż, montaż włączników oświetleniowych i oświetlenia. Instalacje; prądowa, wodna, wod.-kan. oraz grzewcza zawarte są również w ofercie. Nadzór realizacyjny oraz koszty związane z pracą geodety, geologa, architekta, konstruktora i kierownika budowy zawierają się w ofercie włącznie ze sporządzeniem dokumentacji koniecznej do dokonania odbioru domu. Czas realizacji na placu budowy do 60 dni od momentu uzyskania pozwolenia na budowę. Gwarancja na konstrukcję budynku 50 lat. Wszelkie szczegółowe informacje precyzujemy w ofercie imiennej po zapoznaniu się z dokumentacją dotyczącą miejsca budowy (*). Pomagamy w procedurze pozyskania finansowania oraz we wszelkich zagadnieniach formalnych. Doradzamy odnośnie zakupu działki. Oferta sporządzona dla obszaru całego kraju.

Infolinia 801524488 (koszt połączenia jak z numerem stacjonarnym).
D.M.P Konsorcjum Projektowo - Realizacyjne | 25 lat doświadczenia w branży architektoniczno-budowlanej i przy zarządzaniu inwestycjami.Kliknij...

Cena od 319 tyś zł brutto za zakres deweloperski opisany jw.
Symulacja rat kredytowych:
250.000zł, 25 lat z ratą już od 1236zł
350.000zł, 25 lat z ratą już od 1737zł
450.000zł, 25 lat z ratą już od 2234zł
500.000zł, 25 lat z ratą już od 2482zł
Przykład bez wpłaty własnej.

Uwaga.Istnieje również możliwość wykonania montażu stanu surowego otwartego (SSO) na wcześniej wykonanym fundamencie. Montaż ścian konstrukcyjnych przy zastosowaniu paneli ceramicznych ściennych wraz z konstrukcją stropu oraz konstrukcją więźby odbywa się na placu budowy w ciągu 1-dnia roboczego. Realizujemy wszystkie dostępne projekty poprzez wykonanie dokumentacji zamiennej przez uprawnionych projektantów i konstruktorów w naszej technologii. Koszt SSO podawany jest w ofercie indywidualnej. Zapraszamy do współpracy Inwestorów indywidualnych oraz firmy budowlane i deweloperów.

Więcej projektów z wycenami: Keramikplatte- Kliknij ...

_______________
Polecany artykuł - Problemy przy budowie domu - analizuj koniecznie jeszcze przed zakupem projektu! Kliknij ...
Polecany artykuł - Budowa domów o parametrach ceramiki w 60 dni. Przystępne ceny.Kliknij...
Polecany artykuł - Elewacja docieplana wełną w budynku szkieletowym ... Kliknij ...
Polecany artykuł - Stowarzyszenie Dom Drewniany, Wojciech Nitka - definiowanie budownictwa szkieletowego. Kliknij ...
Polecany artykuł - Budynki wykonane z drewna w Bieszczadach stoją po 150 lat i więcej ...
Polecany artykuł - Budownictwo energooszczędne nie musi być ani drogie ani trudne. Kliknij ...
Polecany artykuł - Warunki Techniczne Wykonywania i Odbioru Robót. Recenzja. Kliknij...
Polecany artykuł - Domy hybrydowe sp. z o.o. - jak to jest z tą ofertą? Kliknij ...
karolina.rumiez
Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 123
Dodano: 19 Sie 2017, 07:44
A czy ktoś wykorzystywał pustaki ceramiczne od http://lode.pl/pl/ do budowy domu energooszczędnego? Z tego co pisze producent to pustaki utrzymują ciepło. Ktoś może się na takie rozwiązanie zdecydował?
e-rzecznik.knauf_therm
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 232
Dodano: 29 Sie 2017, 12:45
Ceramika budowlana z reguły ma dobrą akumulacyjność cieplną, jednak nawet mur o grubości 44 cm zbudowany z tego materiału będzie wymagał dodatkowego ocieplenia styropianem, aby spełnić warunki energooszczędności, jakie będą obowiązywać w 2021 roku, a więc U=0,2 W/m2K. Do budowy takiego muru dwuwarstwowego polecamy styropian grafitowy ETIXX, który pozwala stworzyć jednolitą warstwę ocieplenia bez mostków termicznych: http://www.knauf-industries.pl/products,product,204,etixx-fasada--31.html
upadly.bananek
Dołączył: 31 Sie 2017
Posty: 2
Dodano: 31 Sie 2017, 10:02
Ja ostatnio sporo czytałam o domach kanadyjskich. Myślicie, że przyjmą się w Polsce?
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 31 Sie 2017, 10:37
[quote author= date=31 Aug 2017, 10:02]Ja ostatnio sporo czytałam o domach kanadyjskich. Myślicie, że przyjmą się w Polsce?[/quote]


To jest przykład - jak wygląda beznadziejny aktykuł napisany przez osobę bez wiedzy i bez doświadczenia. Tego typu publikacje inwestorzy powinni omijać szeroko.

Adam Kleczewski
Członek Zarządu Polskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów | 94
PSBD - link

Więcej informacji o autorze: https://www.goldenline.pl/adam-kleczewski2/
kokonrad.kokonrad
Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 8
Dodano: 18 Wrz 2017, 12:59
My przez dłuży czas zastanawialiśmy się nad domem energooszczędnym i w końcu wybraliśmy takie: http://www.altbud-domy.pl/domy-energooszczedne. Ten artykuł nas przekonał. Domek już stawiamy - jest bardzo fajny.
kubakuks.kuks
Dołączył: 1 Gru 2017
Posty: 1
Dodano: 1 Gru 2017, 14:32
Sam zainwestowałem kilka lat temu w dom energooszczędny i naprawdę polecam. Koszta się szybko zwracają. Nie mniej jednak armatury trochę potrzeba by tą energię zachowywać. Także na prawdę polecam ;)
e-rzecznik.knauf_therm
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 232
Dodano: 15 Sty 2018, 10:40
Dużą zaletą domu energooszczędnego jest fakt, że raz poniesione nakłady na budowę z biegiem lat zwracają się w postaci niższych rachunków za energię. Oblicza się, że termoizolacja to tylko 3-4% kosztu budowy całego domu, a wydatki na energię cieplną mogą być mniejsze nawet o 50% w porównaniu z budynkiem bez ocieplenia. Na stronie http://www.knauf-industries.pl/program,showroom,styropiany-zastosowania.html można się zapoznać z efektywnymi metodami ocieplania wszystkich przegród w budynku.
elzbieta.muciek-barbara
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 65
Dodano: 5 Lip 2018, 10:41
Wyobraźcie sobie, że te systemy kominowy i wentylacyjny, które zamówiliśmy tutaj https://www.schiedel.com/pl/ są doskonałe. Przy starych konstrukcjach ciągle mieliśmy problemy ze szczelnością i w dodatku cały czas w powietrzu jakaś wilgoć. Jeśli będziecie robić tego typu remonty to polecam ofertę producenta Schiedel. Naprawdę znają się na rzeczy, a usługi świadczą na najwyższym poziomie.
grzegorz.nowak2345
Dołączył: 9 Mar 2018
Posty: 84
Dodano: 17 Paź 2018, 08:07
Większość budynków w Polsce ma niską efektywność energetyczną. Ich wysokie zapotrzebowanie na energię wynika głównie z niedostatecznej termoizolacji i starych, nieszczelnych okien. Według niektórych szacunków już wymieniając same okna można zredukować straty ciepła nawet o 30%. Stosowanie nowych, cieplejszych technologii i poprawianie bilansu energetycznego starych budynków to konieczność, biorąc pod uwagę problemy ze smogiem czy rosnące ceny energii. Już niebawem standardem staną się okna niemal pasywne, o parametrach takich jak tu: http://www.oknostyl.eu/aktualnoci/okna_schco_living
 

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122)

Filename: Unknown

Line Number: 0

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122)

Filename: Unknown

Line Number: 0

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp)

Filename: Unknown

Line Number: 0