header.jpg

Kolektor słoneczny

adam.karakan
Dodano: 5 Paź 2017, 12:33
A co ze zmianami w prawie i znacznym obniżeniem produkowanej energii, w razie gdy jej nie wykrzystamy ? kiedyś to byl interes, teraz jest z tym słabo naprawę
domi
Dodano: 5 Gru 2017, 11:04
O opłacalności kolektorów słonecznych można sobie poczytać na stronie http://remontomat.pl/poradnik-remontowy/perspektywy-dla-rynku-kredytów-hipotecznych-w-2013-roku/190615, to duża inwestycja, jednocześnie nie do końca wiadomo, kiedy się zwróci. Według mnie opłaca się takie rozwiązanie o ile możemy skorzystać z dopłaty, jak przyszłoby nam pokrywać całkowity koszt kolektorów, to ja bym się nie zdecydowała na pewno.
mirek.li
Dodano: 13 Gru 2017, 22:57
W przypadku kolektorów słonecznych rzeczywiście trzeba sobie wszystko wcześniej przeliczyć, bo jeżeli inwestycja zwróci się po kilku latach to moim zdaniem kolektory będą dobrą opcją. Jednak warto zlecić jej wykonanie firmie, która ma odpowiednie doświadczenie. My szczerze trochę się naszukaliśmy i w końcu trafiliśmy na firmę Ziterm. Zaoferowali jedną z lepszych ofert pod względem konkurencyjności ceny, terminu realizacji i też przemawiały za nimi odpowiednie uprawnienia. Na ten moment ponad pół roku po skończeniu mogę śmiało powiedzieć, że było warto. Panowie bardzo pracowici, przy instalacji nic nie uszkodzili i zmieścili się w czasie. Do tego otrzymałem gwarancję i zapewnili nam obsługę serwisową w późniejszych latach.
stronger3.stronger3
Dodano: 30 Maj 2018, 15:23
Moim zdaniem to jest temat dla specjalisty z tej dziedziny. Bez dwóch zdań... Można sobie wielu problemów dzięki temu oszczędzić.