header.jpg
          

Technologie lekkie, szkieletowe - .... zmiany na lepsze.

Dom Media Projekt
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 99
Dodano: 28 Sie 2012, 20:41
Technologie lekkie, szkieletowe - ... zmiany na lepsze.

Jeszcze niedawno widać było w ofertach firm oferujących lekkie szkieletowe technologie budowy domów jako ocieplenie jedynie styropian /"modyfikowany -ryflowany" :-)/. Dziś dostrzegam pomału, że się to zmienia i pojawiają się firmy /znalazłem pierwsze 4 przekwalifikowane/ które rezygnują z okładania płyty OSB styropianem. OSB zastąpione jest przez płyty elewacyjne cementowe lub gipsowe /nie kartonowo-gipsowe/ a styropian zastąpiony wełną mineralną. Taka tendencja pokazuje, że to prawdopodobnie inwestorzy zainteresowani są budową domu o konstrukcji drewnianej, a nie najtańszymi rozwiązaniami /niweczącymi cały czar zastosowanego drewna/ i mają chyba rosnące wymagania jakościowe. Dotychczasowe lobby dla OSB i styropianu /nie wiele mające za wspólne z budownictwem drewnianym/ okazuje się być może i wreszcie zbyt słabe by nadal przekonywać, iż styropianowy "termos" ze szczyptą formaldehydu zawartego w płycie OSB stanowi najlepszą ofertę na budowę szybką metodą domu szkieletowego energooszczędnego czy też pasywnego.Oby.
Mały,ale zawsze powód do radości ... po latach.
Autor: Adam Kleczewski
ola.nowik
Dołączył: 5 Kwi 2013
Posty: 2
Dodano: 5 Kwi 2013, 20:05
ja polecam ocieplić styropianem i folią. Dobrej jakości materiały ma Firma NEOPAK z Warszawy. W promocji teraz folie babelkowe http://www.neopak.pl/
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 6 Kwi 2013, 12:53
A dlaczego ? Skąd takie polecenie dla styropianu i folii? Rozumiem reklamę firmy Neopak i promocję cenową ale czy aby na pewno styropian i folia do dobre rozwiązania izolacyjne?

---

Co przemawia ZA budową domu w technologii PERFEKKO SYSTEM ? Kliknij w ten tekst - i poznaj argumenty których nie posiadają inne technologie.
lady.marmalade
Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 2
Dodano: 25 Lip 2013, 09:38
Jakoś styropian i dom drewniany mi do siebie nie pasują. Ok, jestem laikiem, ale mimo wszystko takie połączenie nie jest zbyt fortunne.
_____________
Najlepsze nieruchomości Bielsko
gps.gps
Dołączył: 1 Gru 2013
Posty: 9
Dodano: 3 Gru 2013, 00:30
Moim zdaniem, dobrej jakości styropian sprawdzi się w wielu zadaniach, również jeśli chodzi o ocieplenie.
norbert.kowalski
Dołączył: 8 Sty 2016
Posty: 7
Dodano: 11 Sty 2016, 12:43
Z tego co się orientuję to domu szkieletowego nie powinno ocieplać sie styropianem bo nie przepuszcza on wilgoci.. nie pamiętam dokładnie dlaczego. Rozmawiałem z kilkoma firmami i wciąż nie mam wyrobionej opinii na ten temat.

Więcej o domach szkieletowych w kujawsko-pomorskich przeczytasz tutaj
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 11 Sty 2016, 13:27

Jak wspomniałem wcześniej - cieszy, że firmy stosują coraz częściej wełnę. Szczególnie cieszy wtedy kiedy wiedzą dlaczego ją stosują. Otóż stosowanie wełny na ocieplenie w technologii lekkiej szkieletowej w sytuacji kiedy stosujemy płytę OSB większego sensu nie ma.

Sens jest wtedy, kiedy mamy do czynienia z warstwami ściany dobranymi w taki sposób by ściana była "dyfuzyjnie otwarta".
My np. ścianę "dyfuzyjnie otwartą" uzyskaliśmy w technologii Perfekko System co przyprawiło i nadal przyprawia o ból głowy naszą konkurencję oferującą domy szkieletowe (która od lat stara się nam szkodzić, co widać na forach internetowch).

Stosowanie jako ocieplenie w technologii lekkiej szkieletowej wełny w zasadzie jedynie zwiększa koszty bez większego pożytku dla inwestora. OSB jest warstwą paro-nieprzepuszczalną.

Domy szkieletowe kanadyjskie w których zastosowano płytę OSB należy użytkować w sposób świadomy. Konstrukcja ściany w tego typu technologii wymuszą szczególny rodzaj wentylacji pomieszczeń - ponieważ bez tego warunki wewnątrz budynku są idealne do rozwoju grzyba.

Oczywiście nie oznacza to że użytkowanie domu w konstrukcji szkieletowej lekkiej z zastosowaniem OSB musi się zawsze źle skończyć. Przed rozwojem grzyba można się uchronić, jednak trzeba być świadomym tego zagrożenia.
Tak więc, to że dana firma budująca dom w konstrukcji szkieletowej wykona ocieplenie elewacji z wełny zastępując styropian nie oznacza, że warunki w takim domu dla rozwoju grzyba są inne niż przy stosowaniu styropianu. Różnica jest pod tym względem żadna.

Natomiast stosowanie wełen jako izolacji na odpowiednio przygotowanej konstrukcji na pewno ma sens.

Pozdrawiam Adam Kleczewski
Zarządzanie Projektami | Inwestor Zastępczy

Więcej informacji o mnie: https://www.linkedin.com/in/adam-kleczewski-5634886a
lub
https://www.facebook.com/Dom-Media-Projekt-487639451258241

Zapraszam do kontaktu :)
agnieszka
Dołączył: 8 Sty 2016
Posty: 1
Dodano: 11 Sty 2016, 14:29
Polecam budowę domu szkieletowego w oparciu o lekki szkielet stalowy. Zajmuje się tym firma Stalowe Domy z okolic Krakowa:
http://stalowedomy.pl/
https://www.facebook.com/StaloweDomy
Domy ocieplane są styropianem montowanym na płycie OSB z zastosowaniem foli paroprzepuszczalnej i co ważne wyposażone są w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która gwarantuje odpowiedni klimat wilgotnościowy w budynku zapobiegając kondensacji pary wodnej w przegrodzie, a co za tym idzie nie ma zagrożenia rozwoju grzybów.
Budowa domu trawa 3-4 miesiące. Do technologii można zaadaptować każdy projekt domu.
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 635
Dodano: 11 Sty 2016, 14:45
Tu jest ciekawsza oferta :) W zasadzie nie znam lepszej:
https://www.facebook.com/Domdlakazdego
piotr.w
Dołączył: 9 Sie 2013
Posty: 485
Dodano: 11 Maj 2016, 14:52
Myślę, że w neopak możecie znaleźć dobre produkty w atrakcyjnych cenach. Między innymi takie wózki magazynowe - http://neopak.pl/wozki-transportowe . Warto przejrzeć ich ofertę bo jest bardzo bogata.