header.jpg

Drzwi tarasowe

pistacja.kot
Dodano: 16 Lis 2016, 19:41
Jesteśmy na etapie projektowania naszego domu. Chcemy by spełniał on nasze wszelkie wyobrażenia o domu jakie zakiełkowały nam w głowach w ostatnim czasie. Ja od zawsze marzyłam żeby przedłużeniem salonu był taras. Dlatego też wyobrażam sobie w salonie wielkie tafle szkła, które się rozsuwają i taras z salonem tworzą jedno wnętrze. Wiem,że na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju drzwi tarasowe mnie jednak interesowałyby te przesuwne. Niestety nie mam obeznania w temacie i błądzę po omacku. Macie może takie rozwiązania u siebie? Jak się sprawdzają?
jacek.brzezinski
Dodano: 23 Lis 2016, 18:48
Obecnie najbardziej popularne mechanizmy to PSK i HST. HS ma niski próg, ale aluminiowy (zimny) i dużą głębokość zabudowy, jest bardzo prosty w obsłudze - tylko suwany. PSK nie ma niskiego progu, jest jak zwykłe okno tarasowe, tyle, że dopiero po uchyleniu odsuwa się skrzydło od ościeżnicy i przesuwa, przy dużej szerokości konieczny automat wspomagający. A szukasz już konkretnego producenta czy tak ogólnie?
karolina.sko
Dodano: 23 Lis 2016, 18:52
Drzwi mają nie tylko wyglądać, ale też stwarzać atmosferę bezpieczeństwa. Muszą być zatem odpowiednio skonstruowane oraz zaopatrzone w takie elementy jak wkładki antywłamaniowe, czy listwę antywywarzeniowe. Dopiero, gdy połączymy estetykę drzwi i imponującą budowę wewnętrzną możemy mówić o idealnych drzwiach. Takie znalazłam w sampre
stanislaw.kostecki
Dodano: 26 Lis 2016, 14:24
Oj pamiętam te czasy, jak poszukiwałem podobnego rozwiązania. Wszystkie sklepy budowlane w okolicy odwiedziłem, sprawdziłem wiele firm, które się zajmują montażem tego typu okien i drzwi. Udało mi się podpytać, gdzie się zaopatrują. Kilka osób wskazało sampre, więc postanowiłem zaryzykować zakup u nich i...
Powiem tak - generalnie już na samym początku zaskoczenie - pan, z którym rozmawiałem, nie nastawiał się na wciśnięcie mi czegokolwiek na siłę, starał się wyciągać jak najwięcej informacji co do zastosowania tego, co chcę u nich kupić. W sumie zakup był dosyć złożony, poświęciłem na to kilka dni, dużo analizowałem i rozmawiałem z panem z sampre. W końcu udało się wybrać coś naprawdę dobrego ( przy okazji zamówiłem u nich drzwi zewnętrzne i wewnętrzne). Dom użytkuję prawie trzy lata i nie mogę narzekać - okna są ciche, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza no i co najważniejsze - wciąż wyglądają jak nowe.
pistacja.kot
Dodano: 29 Lis 2016, 19:26
[quote author= date=23 Nov 2016, 18:48]Obecnie najbardziej popularne mechanizmy to PSK i HST. HS ma niski próg, ale aluminiowy (zimny) i dużą głębokość zabudowy, jest bardzo prosty w obsłudze - tylko suwany. PSK nie ma niskiego progu, jest jak zwykłe okno tarasowe, tyle, że dopiero po uchyleniu odsuwa się skrzydło od ościeżnicy i przesuwa, przy dużej szerokości konieczny automat wspomagający. A szukasz już konkretnego producenta czy tak ogólnie?[/quote]

Ogólnie chciałabym rozeznać się w temacie zanim będę robić rozeznanie rynku lokalnego. Rozwiązania, które przedstawiłeś to jest to o co mi chodziło. Co prawda musiałabym w rzeczywistości zobaczyć jak wygląda ten próg aluminiowy w HS. U jakiego producenta widziałeś te rozwiązania?

jacek.brzezinski
Dodano: 15 Gru 2016, 21:51
Oglądałem takie profile różnych firm. Spodobało mi się rozwiązanie z Oknoplastu. Do tego zwracaj uwagę nie tylko na sam mechanizm ale i na ramę okna, pakiety szybowe itd. Wszystko razem stanowią całość i od tego zależy czy to będzie dobre okno :)
HS to fajne rozwiązanie ułatwiające komunikacje (wspomniany brak progu).
pistacja.kot
Dodano: 27 Sty 2017, 19:54
Rzeczywiście Oknoplast ma fajnie rozwiązany ten system HS. Oglądałam filmik w necie i tak mnie zaciekawił, że wybrałam się do ich przedstawiciela w Bydgoszczy. System zaprezentowano mi "na żywo" i muszę stwierdzić, że to jest to czego szukam. Pozostało tylko przekonać męża i uwzględnić takie okna w projekcie:)
andrzej.wysocki
Dodano: 22 Mar 2017, 13:06
Na pewno będzie Pani zadowolona. Oknoplast swoją ofertą przebija inne firmy zajmujące się oknami i drzwiami np. tarasowymi. Nic dziwnego, że zdecydowała się Pani na tę markę. Gdyby chciała Pani porównać inne produkty zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://akpedrill.pl/. Pozdrawiam!
princeback
Dodano: 25 Mar 2017, 13:12
Piękne są takie drzwi :)
andrzej.wysocki
Dodano: 8 Maj 2017, 13:56
Świetnie się ogląda propozycje takich rozwiązań, mam nadzieję, że kiedyś będę mógł wykorzystać to u siebie.