header.jpg

Co myślicie o nowoczesnych kuchniach ?

pachnidlo.sueskind
Dodano: 18 Maj 2015, 14:03
Nowoczesna kuchnia. Nie bardzo rozumiem co to oznacza. Przeglądałem niedawno projekty aranżacji i była tam taka kuchnia z wyspą i bardzo zgrabnym wyciągiem umieszczonym centralnie nad nią. O stylu modernistycznym miało tam świadczyć że kafelki i tapety były z nadrukiem w porozrzucane literki. Jeśli tak to chyba bliżej mi do aranżacji rustykalnych, z centralnym umieszczeniem piekarnika w obudowie przypominającej piec chlebowy. Zresztą nie wiem jak wy ale sporo tych projektów urządzenia wnętrz daje wrażenie jakby wszyscy mieli mieć kuchnię w wielkości całego mieszkania w blokach. Może dlatego inspiracji wolę szukać na forach, gdzie swoje realizacje pokazują zwykli użytkownicy przez siebie zaprojektowanych i wyremontowanych kuchni http://forum.leroymerlin.pl/forum/kuchnia-i-jadalnia,2,99.html .
To jest takie autentyczne i praktyczne, bo każdy może dodać efekt zrealizowanego przez siebie remontu, dysponując takim pomieszczeniem jaki ma większość z nas.

samuel.niewiadomski
Dodano: 19 Maj 2015, 07:54
Mnie osobiście nie podobają się kuchnie przesadnie nowoczesne, takie w których pełno jest stali, wyglądają trochę jak stołówki w szkołach.
robert.szajno
Dodano: 20 Maj 2015, 18:26
Jeśli kuchnia to tylko jasna i prosta. Im więcej aranżacji przeglądam tym bardziej podobają mi się białe, połyskujące meble.
ekspert.wmb
Dodano: 8 Cze 2015, 08:14
Nowoczesna kuchnia będzie się dobrze prezentować. Owszem trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim ma być ergonomiczna. Warto pamiętać , że nie tylko same meble robią efekt ale również dodatki i ściany, oraz spójna całość.
Nowoczesna kuchnia jest prosta, bez dodatkowych dekoracji, jednak dla niektórych wydawać się może nudna. Dekoracja może być niezbędna do stworzenia idealnego miejsca, w którym spędzać mamy trochę swojego czasu. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie sztukateria wewnętrzna. Dostępne elementy w różnorodnych kształtach wkomponują się w każde wnętrze i nadadzą mu indywidualnego stylu i charakteru. Można dodać nutkę klasycznych dekoracji do prostoty i nowoczesności.
Na ścianę panele dekoracyjne 3D, listwy ścienne. Sufit udekorować można listwami sufitowymi. Dzięki fasetom oświetleniowym można uzyskać ciekawy efekt wizualny i stworzyć delikatną poświatę (na romantyczne kolacje ? :) )
Możliwości jest bardzo dużo. Wystarczy wyobraźnia i chęć stworzenia nietuzinkowego, oryginalnego, niepowtarzalnego a przede wszystkim własnego wnętrza.
Elementy sztukaterii można malować dzięki czemu łatwo dopasujemy je do całej kolorystyki.

piotr.w
Dodano: 23 Lip 2015, 12:32
Według mnie nowoczesne kuchnie są naprawdę ładne, a jeśli jeszcze położymy w nich blaty kamienne to efekt po prostu super. Na blaty kuchenne warszawa można znaleźć sporą ofertę blatów kuchennych. Jaki kamień najbardziej wam odpowiada?
malgorzata.kowalska
Dodano: 21 Cze 2016, 03:58
Witam.
Ja mam pomieszane style klasyczny i nowoczesny. Gdybym miała teraz budować dom i od podstaw go aranżować to na pewno skorzystałabym z porad architekta. Mimo, że na rynku konkurencja jest duża to w tym studio mają bardzo ciekawe projekty http://370studio.pl/ . Wnętrza mają spójny i unikalny charakter, bo każde wnętrze jest inne. Kilkanaście propozycji można obejrzeć na stronie.
mich.mag
Dodano: 21 Cze 2016, 11:11
Fajny pomysł z mieszaniem stylów, ale jak się nie ma za bardzo pojęcia co z czym zestawić to faktycznie porada architekta jest kluczowa ;)
piotr.dmochowski
Dodano: 12 Lip 2016, 10:07
Dla Mnie nowoczesna kuchnia to taka, która jest kuchnią funkcyjną. Akurat jestem po wymianie mebli, na takie wykonane pod wymiar.http://www.zyjkomfortowo.pl/meble-kuchenne/
Muszę przyznać, że jest to niesamowita wygoda. Szafki dopasowane, każdy kąt zabudowany. Nie ma zbędnej wolnej przestrzeni. Wszystko spełnia oczekiwania. Taka zabudowa nie jest tania, ale na pewno jest bardziej funkcyjna od typowych mebli kupowanych w stacjonarnych sklepach.
mariusz.chochela
Dodano: 11 Sie 2016, 13:46
Zastanawiało mnie, co rozumieć poprzez nowoczesną kuchnię. Czy tu chodzi o aneks kuchenny? Kuchnię ze stali? Kuchnię z nowoczesnymi nowinkami sprzętowymi? A może wszystko naraz?
Ja mam połączenie tradycyjnej z nowoczesną, tzn. aneks z płytą indukcyjną, w jasnych kolorach, ekspresem do kawy i płytkami na podłodze. A zamiast żyrandola mam lampy LED nad blatem.
dawid.tkacz
Dodano: 28 Paź 2016, 09:24
Moim zdaniem to fototapeta w kuchni jest całkiem ciekawym i fajnym pomysłem :) Według mnie dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stworzyć na prawdę ciekawe i nowoczesne wnętrze.