header.jpg

Aranżacja balkonu

marian.kowalczyk
Dodano: 8 Gru 2016, 13:32
Wiele zależy od wielkości balkonu. Mając duży można sobie pozwolić na większe szaleństwa, np. na meble, donice, dowolne rośliny i jakieś elementy dekoracyjne. Z małym metrażem jest już nieco większy problem. trzeba dobierać rozmiar mebli do wymiarów balkonu. Z roślinami tez nie ma co przesadzać, bo wyjdzie z tego dżungla, w której nie da się normalnie funkcjonować. W takim przypadku ja bym postawił na stolik i dwa krzesełka oraz jedną większą roślinę (najlepiej bez kwiatów, żeby nie przyciągały niechcianych owadów).
janek80
Dodano: 9 Gru 2016, 09:05
[quote author= date=01 Sep 2016, 17:08]Na balkon chyba najbardziej pasują meble z palet. Podobają się Wam?[/quote]

meble z palet są świetne. Sam mam i bardzo sobie chwalę. Można wykonać dowolną kombinację wedle uznania, a dodatkowo robienie samemu mebli to super zabawa ;)
ida.borej
Dodano: 9 Gru 2016, 13:56
Też mi się bardzo podobają. Wyglądają klimatycznie.
karina.kowalik
Dodano: 20 Cze 2017, 10:50
Teraz większość mieszkań w nowym budownictwie ma bardziej tarasy niż znane nam typowe balkony. Jest więc więcej miejsca i większe pole do popisu. Ja lubię nowoczesne aranżacje więc postawiłabym na wysokie donice - coś w tym stylu https://fajnedonice.pl/kategoria.7.doniczki.wysokie.html, w ciemnej kolorystyce. Do tego biały grys, i zielone rośliny - szczepione iglaki, trawy ozdobne takie jak kostrzewa sina czy miskanty. Meble - te proponowane, z palet, jak najbardziej. Najlepiej bielone i ciemne poduchy do tego dla kontrastu.
andrzej.wysocki
Dodano: 10 Lip 2017, 07:43
A co sądzicie o hamako-huśtawce na balkonie? Sprawdzi się to? I czy w ogóle coś takiego mogę u siebie zamontować? Mam na myśli produkty takie, jak tutaj :)
tomasz.morek
Dodano: 1 Wrz 2017, 12:32
Hamaki i huśtawki moim zdaniem zawsze są super. Oczywiście dochodzi do tego jeszcze kwestia wielkości balkonu/tarasu, bo czasami taki mebel zajmuje więcej miejsca niż to warte. A co do aranżacji, to ja jeszcze mogę podpowiedzieć, ze warto wykorzystać u siebie grys granitowy, bo można za jego pomocą wypełnić wszystkie przestrzenie w ogrodzie albo obciążyć lekkie doniczki albo parasole ogrodowe. Sam mam coś takiego na balkonie i na ogrodzie - faktycznie nie dość, że ładnie wygląda to jeszcze jest praktyczny, czyli nic więcej nie trzeba.