header.jpg
          

Jaki materiał na chodnik

elwira.krol
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 145
Dodano: 7 Lip 2016, 20:48
Mam do Was prośbę o radę. Otóż niedługo chciałabym w końcu zlecić takie usługi jak http://lajsbud.pl/ukladanie-kostki-brukowej , jednakże zanim umówię się z konkretną firmą, chcę wybrać dobry materiał na podjazd i chodniki. Powiedźcie mi proszę, co według Was będzie najbardziej trwałe, a przy tym będzie się ładnie prezentowało?
agnieszka.lis2
Dołączył: 22 Maj 2016
Posty: 35
Dodano: 8 Lip 2016, 13:20
Jeśli chodzi o materiał dla kostki chodnikowej to do wyboru jest kilka opcji:
1. Kostki brukowe - czyli to co znajduje się na większości chodników, możesz je wykorzystać np. do zrobienia podjazdu dla samochodów, bo wytrzymują duże obciążenie i są w miarę odporne na zmienne warunki atmosferyczne.
2. Kamień naturalny, np. kamień brukowy, albo otoczaki już raczej do wykorzystania w ogrodzie.
Poza tym są jeszcze płyty chodnikowe, ale mi osobiście się nie podobają. Ja na Twoim miejscu napisałabym jeszcze do jakieś firmy skoro z tą nie da się skontaktować i poprosić o poradę. Wiadomo, że najlepiej bezpośrednio pisać do ludzi, którzy się znają. Masz tutaj adres wwww i email do kilku firm. Zadzwoń i dopytaj się o materiał: http://domar.pl/sklepy/kategoria/ogrod-i-mala-architektura/
arel.rzeszow
Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 4
Dodano: 18 Sie 2016, 11:11
Dekoracyjny beton- to kolejna opcja na chodnik , taras, balkon.
Wyrównana i oczyszczona płyta betonowa może być udekorowana przy pomocy barwników poliemrowych lub rekatywnych , a następnie zabezpieczona.
Bezpieczne i proste w użyciu barwniki, uszczelniacze i woski dają możliwość tworzenia dekoracyjnej, bezspoinowej, trwałej i antyalergicznej posadzki nie tylko we wnętrzach.Taka dekoracja zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi np. żywicą to doskonała alternatywa na chodnik.

posadzki.us
andrzej.wysocki
Dołączył: 8 Gru 2016
Posty: 144
Dodano: 26 Cze 2017, 08:42
Na chodnik zdecydowanie mogę polecić kostkę brukową, która nie tylko jest dość tania, ale i odpowiednio ułożona może nadać ogrodowi naprawdę fajny charakter. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale kostkę można też impregnować (np.takimi produktami), co znacznie wydłuża jej żywotność i sprawia, że wygląda świetnie.
andrzej.bania2
Dołączył: 8 Lis 2017
Posty: 5
Dodano: 14 Lis 2017, 14:37
Niestety, ale ja się na tym kompletnie nie znam. Dlatego też w ogóle nie jestem w stanie pomóc w tym obszarze tematycznym...
darek.mik
Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 50
Dodano: 31 Maj 2019, 12:33
Ja ogród wykonałem sam z kilkoma pomysłami zaczerpniętymi z sieci. Na szczęście nie było problemów ze znalezieniem odpowiednich materiałów dekoracyjnych, ponieważ w ofercie Pozbruk znalazłem praktycznie całość w zakresie kostki dekoracyjnej, donic betonowych oraz palisad i obrzeży. Na pewno warto abyś zwrócił uwagę m.in na kostkę Wenecja, Antyk Epoka, czy Nostalit 8.