header.jpg

Wybór okien - dylemat

krzysztof.b
Dodano: 17 Cze 2016, 08:49
Czytałem już opinie na wielu forach, ale nadal nie jestem przekonany. Jakie okna według Was sprawdzają się najlepiej? Drewniane, pcv, czy może aluminiowe? Pytam ponieważ rozważam zakup tych okien http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna/komfort, ale nie jestem pewien czy nie wybrać jednak drewnianych (dużo osób twierdzi, że okna drewniane są najlepsze). Jak myślicie? Czy kupić te okna? A może ktoś z Was kupował produkty od tej firmy? Jakie macie opinie?
pawel.pluska
Dodano: 13 Gru 2016, 14:25
[quote author= date=17 Jun 2016, 08:49]Czytałem już opinie na wielu forach, ale nadal nie jestem przekonany. Jakie okna według Was sprawdzają się najlepiej? Drewniane, pcv, czy może aluminiowe? Pytam ponieważ rozważam zakup tych okien http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna/komfort ale nie jestem pewien czy nie wybrać jednak drewnianych (dużo osób twierdzi, że okna drewniane są najlepsze). Jak myślicie? Czy kupić te okna? A może ktoś z Was kupował produkty od tej firmy? Jakie macie opinie?[/quote]

no i na co się zdecydowałeś w końcu? drewniane są trudniejsze w konserwacji no ale zgodze się są o wiele lepsze, raz że ładne :D a dwa ze bardziej naturalne i nie otaczasz sie plastikiem zupełnie. Bardziej oddychają ale tez mogą się wypaczać itd dlatego trzeba zadbać o dobre serwisowanie i konserwacje. co do firmy - ekoplast http://www.ekoplast-krakow.pl/ to znana krakowska firma, bardzo dobra zresztą :) mają profesjonalne produkty i co najwazniejsze speców od montażu takze można byc spokojnym :D
monika.z
Dodano: 20 Gru 2016, 10:10
Witam,

Jeśli nadal stoisz przed wyborem to tylko okna aluminiowe.
Moje okna wykonała bardzo solidna firma z Jędrzejowa. Można zadzwonić do nich i dowiedzieć się wszystkiego na temat stolarki aluminiowej. Jeśli byłby ktoś zainteresowany to mogę podać kontakt.
urszula.kotowska
Dodano: 20 Gru 2016, 13:40
My zdecydowaliśmy się na drewniane okna. Wybrana przez nas wersja była co prawda nieco droższa, ale ponoć mniej traci się ciepła. Myślę więc, że w przyszłości inwestycja się zwróci, bo mniej zapłacimy za ogrzewanie :)
mariusz.mi
Dodano: 27 Lut 2018, 13:17
No drewniane okna maja swój urok i jeżeli chcesz jednak wcześniej skonsultować wybór z osoba dobrze obeznaną wśród producentów okien krajowych i nie tylko to polecam firmę Domega w Poznaniu z której sami korzystaliśmy. Do tego zajęli się montażem i na ten moment mogę uznać współpracę za w pełni udaną :)
grzegorz.nowak2345
Dodano: 9 Mar 2018, 13:26
Myślę, że najbardziej przestępnym cenowo, a przy okazji praktycznym rozwiązaniem, jest wybór okien z PVC. Po pierwsze nie wymagają żadnej konserwacji , tak jak w przypadku drewnianych, po drugie produkowane są z wysokiej jakości tworzywa, więc ich trwałość jest bardzo wysoka. Oczywiście drewniane okna wyglądają bardzo ładnie, ale oknom PVC można także nadać kolor drewnopodobny czy zastosować nakładki aluminiowe. Takie dość interesujące rozwiązanie widziałem np. w ofercie firmy Mielczarek. Oknu można nadać np. odcień aluminium od zewnątrz i drewna od wewnątrz – fajna opcja dla niezdecydowanych :)