header.jpg

Ocieplenie budynku od środka

martyna.tyczka_
Dodano: 30 Maj 2016, 09:07
Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej jest w określonych sytuacjach rozsądnym rozwiązaniem.

Materiałem godnym polecenia jest w tym przypadku Eurothane G. To przygotowany w procesie produkcji panel , który składa się z twardego rdzenia poliuretanowego, paroizolacji i płyty gipsowo kartonowej. Paroizolacja umieszczona pomiędzy gipsem a rdzeniem PIR nie wpuszcza pary wodnej do ściany, zapobiega ewentualnej kondensacji.
Stosując Eurothane G unikamy kosztownego montażu poszczególnych warstw.
Panele występują w wymiarach2600 x 1200 mm i grubościach od 20 do 120 mm. Współczynnik przewodzenia ciepła dla tego produktu to 0,022 W/mK – to bezkonkurencyjny parametr w porównaniu z innymi materiałami.
Izolacja ścian i poddasza płytą Eurothane G
Eurothane G zastosowane może zostać jako termoizolacja od wewnątrz: ścian, sufitów,
poddaszy lub ścianek działowych. Panele przykleja się klejem gipsowym lub przykręca do drewnianego rusztu. Płyty Eurothane G zamontowane mogą również zostać po wewnętrznej stronie skośnego dachu.
Wykończanie powierzchni płyt Eurothane G
Do wykończenia zewnętrznego płyty użyte mogą zostać właściwie wszystkie materiały
oprócz tych , które zawierają w swoim składzie wapno. Panele przystosowane są do tapetowania, malowania, położenia gładzi czy pokrywania płytkami ceramicznymi.
ADZWOŃ

RECTICEL jest także producentem płyt PUR i PIR stosowanych jako termoizolacja posadzek, ścian w układzie trójwarstwowym, dachów płaskich, skośnych, tarasów oraz połaci dachowych od wewnątrz w budynkach rolniczych i przemysłowych.
Więcej informacji na: http://www.recticelizolacje.pl

Recticel Izolacje jako jedyny wśród producentów poliuretanu posiada gwarancję pewności – prestiżowy znak Keymark
jacek.kunik
Dodano: 5 Lut 2017, 21:53
Zawsze trzeba dobrze się rozejrzeć na rynku. W ten sposób można znaleźć naprawdę dobre rozwiązania. Tutaj http://www.cieplydom.info jest na przykład ciekawa oferta w tym zakresie.
kondzia93.kondzia93
Dodano: 6 Mar 2017, 06:54
Popieram poprzednika w 100% :)
andrzej.wysocki
Dodano: 8 Mar 2017, 11:51
Ja do tej pory wszystko zlecałem ekipie, więc jak na razie niezbyt się interesuje co oni tam wkładają - ważne, że spełnia swoją rolę :D
such.arek
Dodano: 9 Sty 2018, 11:49
A czym najlepiej ocieplać dom?
andrzej.rafinski
Dodano: 9 Kwi 2018, 16:18
Ja jestem tego samego zdania co mój przedmówca... Nic dodać, nić ująć :)
jacek.kowalik
Dodano: 26 Kwi 2018, 10:02
Najlepiej jest przecież styropian ale to chyba od zewnątrz, a jeśli chodzi o środek to może wełna ?

Dodano: 27 Kwi 2018, 15:17
Przede wszystkim trzeba ocieplić od zewnątrz. Ocieplając tylko od wenątrz szybko wyjdzie grzyb na ścianie.
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 24 Maj 2018, 12:43
Nie stosuje się łącznie termoizolacji od wewnątrz i od zewnątrz. Ze względów fizyko-budowlanych wskazane jest ocieplanie budynku tylko od strony zewnętrznej. Ocieplanie ściany od wewnątrz generuje ryzyko wykraplania się wilgoci wewnątrz przegrody i rozwoju pleśni. Znajduje ono zastosowanie tylko w wyjątkowych przypadkach, np. zabytkowych budynków, gdzie nie wolno ingerować w oryginalny wygląd elewacji, ale musi to być poprzedzone rzetelnymi obliczeniami cieplno-wilgotnościowymi.
adam
Dodano: 15 Paź 2018, 07:29
Dokładnie, zgadzam się z poprzednikiem. Zabytki są tutaj wyjątkiem, jednak budynki przemysłowe izolowane są od strony zewnętrznej, ponieważ oprócz samego ocieplenia tworzy się też unikalny wygląd elewacji budynku. Oczywiście to przy wykorzystaniu typowych materiałów typu płyty warstwowe Kingspan. One w tym momencie najlepiej wychodzą ze względu na niski współczynnik U