header.jpg

Ocieplenie budynku od środka

martyna.tyczka_
Dodano: 30 Maj 2016, 09:07
Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej jest w określonych sytuacjach rozsądnym rozwiązaniem.

Materiałem godnym polecenia jest w tym przypadku Eurothane G. To przygotowany w procesie produkcji panel , który składa się z twardego rdzenia poliuretanowego, paroizolacji i płyty gipsowo kartonowej. Paroizolacja umieszczona pomiędzy gipsem a rdzeniem PIR nie wpuszcza pary wodnej do ściany, zapobiega ewentualnej kondensacji.
Stosując Eurothane G unikamy kosztownego montażu poszczególnych warstw.
Panele występują w wymiarach2600 x 1200 mm i grubościach od 20 do 120 mm. Współczynnik przewodzenia ciepła dla tego produktu to 0,022 W/mK – to bezkonkurencyjny parametr w porównaniu z innymi materiałami.
Izolacja ścian i poddasza płytą Eurothane G
Eurothane G zastosowane może zostać jako termoizolacja od wewnątrz: ścian, sufitów,
poddaszy lub ścianek działowych. Panele przykleja się klejem gipsowym lub przykręca do drewnianego rusztu. Płyty Eurothane G zamontowane mogą również zostać po wewnętrznej stronie skośnego dachu.
Wykończanie powierzchni płyt Eurothane G
Do wykończenia zewnętrznego płyty użyte mogą zostać właściwie wszystkie materiały
oprócz tych , które zawierają w swoim składzie wapno. Panele przystosowane są do tapetowania, malowania, położenia gładzi czy pokrywania płytkami ceramicznymi.
ADZWOŃ

RECTICEL jest także producentem płyt PUR i PIR stosowanych jako termoizolacja posadzek, ścian w układzie trójwarstwowym, dachów płaskich, skośnych, tarasów oraz połaci dachowych od wewnątrz w budynkach rolniczych i przemysłowych.
Więcej informacji na: http://www.recticelizolacje.pl

Recticel Izolacje jako jedyny wśród producentów poliuretanu posiada gwarancję pewności – prestiżowy znak Keymark
jacek.kunik
Dodano: 5 Lut 2017, 21:53
Zawsze trzeba dobrze się rozejrzeć na rynku. W ten sposób można znaleźć naprawdę dobre rozwiązania. Tutaj http://www.cieplydom.info jest na przykład ciekawa oferta w tym zakresie.
kondzia93.kondzia93
Dodano: 6 Mar 2017, 06:54
Popieram poprzednika w 100% :)
andrzej.wysocki
Dodano: 8 Mar 2017, 11:51
Ja do tej pory wszystko zlecałem ekipie, więc jak na razie niezbyt się interesuje co oni tam wkładają - ważne, że spełnia swoją rolę :D
such.arek
Dodano: 9 Sty 2018, 11:49
A czym najlepiej ocieplać dom?
andrzej.rafinski
Dodano: 9 Kwi 2018, 16:18
Ja jestem tego samego zdania co mój przedmówca... Nic dodać, nić ująć :)
jacek.kowalik
Dodano: 26 Kwi 2018, 10:02
Najlepiej jest przecież styropian ale to chyba od zewnątrz, a jeśli chodzi o środek to może wełna ?

Dodano: 27 Kwi 2018, 15:17
Przede wszystkim trzeba ocieplić od zewnątrz. Ocieplając tylko od wenątrz szybko wyjdzie grzyb na ścianie.
e-rzecznik.knauf_therm
Dodano: 24 Maj 2018, 12:43
Nie stosuje się łącznie termoizolacji od wewnątrz i od zewnątrz. Ze względów fizyko-budowlanych wskazane jest ocieplanie budynku tylko od strony zewnętrznej. Ocieplanie ściany od wewnątrz generuje ryzyko wykraplania się wilgoci wewnątrz przegrody i rozwoju pleśni. Znajduje ono zastosowanie tylko w wyjątkowych przypadkach, np. zabytkowych budynków, gdzie nie wolno ingerować w oryginalny wygląd elewacji, ale musi to być poprzedzone rzetelnymi obliczeniami cieplno-wilgotnościowymi.