header.jpg

Ogrzewanie pelletem a system kominowy

karina.kowalik
Dodano: 23 Maj 2016, 07:00
Czy ktoś z Was korzysta z ceramicznych systemów kominowych przy ogrzewaniu pelletem? Zastanawiam się czy lepiej zamontować gotowy system np. Brata, czy też postawić na budowę komina z cegły?
adik.kowalski
Dodano: 23 Maj 2016, 15:37
Akurat Brata ma świetne opinie i z doświadczenia mogę polecić Ci ich produkty. Ja od ok. 2 lat palę pelletem i mam u siebie Brata Uniwersal - wszystko działa jak powinno. Finansowo budowa komina systemowego też nie jest powalająca - nie jest to tak duży koszt jakby się mogło wydawać.
janek.klima
Dodano: 24 Maj 2016, 08:11
Ja mam akurat Brata Standard. I też grzeję pelletem, za nic nie zamieniłbym tego paliwa na żadne inne. Po trzech latach przez kotłownię można przejść w kapciach, i nie naniesiesz czarnej sadzy do domu. A komin sprawuje się wyśmienicie. Oba rozwiązania polecam z czystym sumieniem.
malgorzata.kowalska
Dodano: 25 Maj 2016, 11:17
Ja akurat mam komin ceramiczny innego producenta, ale zasady powinny być podobne – to połączenie piec na pellet i komin systemowy z wkładem ceramicznym działa znakomicie. Pytałam sąsiada co on ma i okazało się, że właśnie Brata, i że jest bardzo zadowolony. Porównywaliśmy i niestety dla mnie - u niego z Bratą jest lepiej.
jerzy.mark
Dodano: 5 Sie 2016, 13:22
Trochę w temacie - co sądzicie o montowaniu takich nowoczesnych systemów DGP w nowych domach wolnostojących? Chodzi mi konkretnie o - https://darcopolska.wordpress.com/. Mam odłożone trochę pieniędzy i zastanawiam się nad implementacją tego systemu w projekcie.
pawel.mojt
Dodano: 14 Wrz 2018, 08:00
W moim przypadku zdecydowałem się na dość innowacyjne rozwiązanie, jakim było zastosowanie głównie odnawialnych źródeł energii w postaci paneli słonecznych oraz wykorzystaniu naturalnej energii ciepła pochodzącego z gruntu ziemi dzięki zastosowaniu tak zwanej pompy ciepła, która wykorzystuje niskotemperaturową energię słoneczną i geotermalną zakumulowaną w gruncie i wodach podziemnych, a następnie przekazuje energię cieplną o wyższej temperaturze, podniesionej nawet do sześćdziesiąt stopni Celsjusza do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo posiadam w salonie kominek, którym dogrzewam lub w pełni grzeję mieszkanie w mroźne, zimowe dni. Od zawsze marzyłem, aby w moim domu pojawił się kominek. Dość długo zastanawiałem się w jakim stylu go wykończyć, żeby wszystkie elementy instalacji, zgrywały się z wystrojem kominka i wnętrza pomieszczenia. Na szczęście na stronie https://kratki.com/sklep/pl/category/10/kratki znalazłem ofertę na różnego rodzaju kratki kominkowe, które idealnie wpasują się do każdego pomieszczenia i nadadzą mu eleganckiego wyglądu.