header.jpg
          

Realne koszty budowy domu nie mają wiele wspólnego z cenami podawanymi w zestawieniu przy projekcie!

Darbud
Dołączył: 6 Maj 2014
Posty: 16
Dodano: 6 Maj 2014, 17:27
Witam , dodam swoje doświadczenie, jestem na rynku już kilka lat ,zanim zrobię wycenę budowy domu ,wyszczególniam zakres prac oraz zastosowany materiał jaki klient sobie wybrał.Cena jest uzależniona od materiału .Sama budowa domu ze średniej półki materiałów to koszt około 980zł m2 pow.użytkowej w tym robota,materiał ,sprzęt bez pokrycia dachu.Ostatnio budowaliśmy dom z pracowni MG dom z kolumnami o pow.użytkowej 245m2 oczywiście bez pokrycia dachu wyniósł koszt około 210tyś więc za pow.użytkową wyszło 857zł za m2 pow.użytkowej.Oczywiście woj.mazowieckie, budowa z ytonga 24cm, nadproża prefabrykowane, kominy plewa, strop teriva,.Więc cena jest uzależniona od zastosowania materiałów.
piotr.trel
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 12
Dodano: 9 Maj 2014, 07:10
Przy budowie domu ważne jest to, jakie materiały budowlane zastosujemy. Liczba wykorzystywanych materiałów stale się powiększa więc lepiej zlecić budowę domu firmie.
Wystarczy dobrze poszukać w internecie . Jeżeli chodzi np. o garaże betonowe polecam firmę Pepebe z Włocławka . Przedsiębiorstwo działa już na rynku ogólnopolskim oraz posiada konkurencyjne ceny - warto zajrzeć na stronę internetową i zapoznać się ze szczegółami.
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 986
Dodano: 10 Maj 2014, 09:58
Wszystkim z Państwa zastanawiającym się nad zakupem mieszkania od dewelopera polecam do przeczytania artykuł -
Mieszkanie od deweopera?


Co przemawia ZA budową domu w technologii PERFEKKO SYSTEM ? Kliknij w ten tekst - i poznaj argumenty których nie posiadają inne technologie.
maciej.kayser
Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 4
Dodano: 22 Maj 2014, 11:41
Zdecydowanie - ale niestety musimy się z tym liczyć. Dla osób sprzedających domy liczy się to by podpisać umowę. Dlatego wtedy w zestawieniu wpisują wartości dość mało realne. A, że rynek jest teraz bardzo nasycony firmami sprzedającymi domy to każda stara się przyciąć ceny trochę bardziej i bardziej, aż w końcu najbardziej na tym traci kto? Nabywca domu - i tego nie przeskoczymy niestety.
Dom Media Projekt
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 116
Dodano: 3 Cze 2014, 09:26
Zapraszam do zapoznania się z artykułem:
Z czego zbudować dom? Porównanie technologii: Porotherm /Ytong / Silikat / Szkielet kanadyjski / Perfekko system


Tagi:
Z czego budować dom?, Z czego budować ściany zewnętrzne?, Z czego budować?, Jaka technologia budowy domu jest najtańsza?, Technologia budowy domu, Koszt budowy domu, Ile kosztuje budowa domu?,Budowa domu, Budowa domu pod klucz, Mieszkania od dewelopera Warszawa, Mieszkania od dewelopera Gdańsk, Mieszkania od dewelopera Szczecin, Mieszkania od dewelopera Wrocław, Mieszkania od dewelopera Poznań, Mieszkania od dewelopera Kraków, Domy pasywne, Domy energooszczędne NF15, Domy NF40, Bank ochrony środowiska, Mieszkania dla młodych, Sprzedam dom, Kupię dom, Sprzedaż mieszkań, Porotherm, Wienerberger, Ytong, Silikaty, Szkielet kanadyjski, Perfekko, Osiedle domów, Deweloper, Firma budowlana, Pompy ciepła, Solary, Viessmann, Działki, Home Broker, Metrohouse, Danwood, Procyon, Z 500, Archon, Archeton, Murator projekty, Domy z wizją, Porównanie technologii, Test technologii, Domy modułowe, Domy prefabrykowane, Domy tradycyjne, Technologie tradycyjne, JW Construction, Dom Development, mieszkania, Budowa krok po kroku, Architekci, Perfekko, Metoda gospodarcza, Ceny domów w Polsce, Kosztorys budowy, Wycena, Styropian, Wełna, Ocieplenie, Elewacja, Okna, Stolarka, Producent stolarki, domy modułowe, Keramzyt, Domy z keramzytu, Firmy budowlane, opinie, Ranking technologii
marian.derek
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 11
Dodano: 9 Cze 2014, 12:35
Zgadzam się, że warto inwestować w produkty najlepszej jakości i zastanowić się dobrze kilka razy zanim się coś kupi. Pamiętam swoje przygody z budową domu, długo wybierałem odpowiedni system orynnowania
Adam Kleczewski
Gravatar
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 986
Dodano: 22 Cze 2014, 10:12
Opinie na temat PERFEKKO SYSTEM - merytorycznie ;)

Dzień dobry Państwu.

W odpowiedzi na 'zamieszanie' powstałe na forach internetowych oraz wszelkie wrogie pseudo opinie zamieszczane na forach konkurencyjnych przez konkurencję zapraszam do pobrania materiałów i zapoznania się z parametrami technologii budowy domów i osiedli Perfekko System.

Materiał do pobrania z poniższych linków polecam wszystkim deweloperom, architektom, inwestorom i firmom budowlanym.

http://perfekkosystem.pl/porównanie_technologii_porotherm_ytong_silikat_szkielet.pdf

http://perfekkosystem.pl/wybrane_zagadnienia_cieplne_perfekko_system.pdf


Serdecznie Pozdrawiam Adam Kleczewski /tel.kom.696578147/

www.PerfekkoSystem.pl
https://www.facebook.com/perfekkodomy
jacek.kunik
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 145
Dodano: 22 Cze 2014, 14:22
Trudno się nie zgodzić z tą opinią, ale trzeba pamiętać, że przy budowie domu wiele rzeczy możemy zrobić samodzielnie. W ten sposób koszty budowy znacząco spadną. Sporo niezbędnych informacji na temat tego ile kosztuje budowa domu znajduje się w artykułach MG Projekt.
ewelina.wilusz
Dołączył: 8 Sty 2014
Posty: 58
Dodano: 25 Cze 2014, 07:56
U mnie też tak było.. inna cena przy projekcie, a w rzeczywistości wyszło 70 tys więcej ;/
karola.sowinska
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 14
Dodano: 25 Cze 2014, 19:19
Takie są realia.
Wiadomo, ze każda firma proejktowa prezentuje swoje projekty tak, żeby wydawały się najkorzystniejsze.