header.jpg

Jakie schody wybrać?

marlena.kowalik
Dodano: 12 Kwi 2016, 08:24
Ja w ogóle nie mogę się zdecydować jakie schody zamówić..Sprawdź może faktycznie tutaj uda się coś znaleźć? Najbardziej chyba podobają mi się te z drewna sosnowego.
mariusz.chochela
Dodano: 11 Sie 2016, 14:04
Najmniej wymagające czasu i pracy przy montażu są bez wątpienia schody drewniane, chociaż często ich ceny bywają kosmiczne. Ale z ceną zazwyczaj idzie jakość wykonania, dzięki której, przy odpowiedniej eksploatacji, schody wystarczą na lata.
Z obecnie modnych schodów wewnętrznych najbardziej urzekają mnie półkowe, znacznie wyprzedzające dla mnie tradycyjny kształt schodów, który jest stosowany coraz rzadziej. A zwłaszcza te, wytwarzane przez producenta Kaiser: http://www.schodykaiser.pl/pl/oferta/technologia.html. No coś mają w sobie te schody, że podobają mi się bardziej od innych, na tyle, że kiedy przyszło do wyboru schodów u mnie, nawet się nie zastanawiałem :)
katarzyna.mielnicka
Dodano: 29 Lis 2016, 10:29
Drewniane schody są najbezpieczniejsze, no chyba, że zamierzamy wyposażyć w nie taras czy wejście do domu, wtedy może niekoniecznie, jeżeli weźmiemy pod uwagę stopień zabrudzenia, w jakim mogą się znaleźć przy naszej pogodzie w stosunkowo krótkim czasie. Wnętrze domu to jednak bezpieczniejsze rozwiązanie dla takiego typu schodów.
Ja jeszcze lubię płytkowe i panelowe schody, ale wydaje mi się, że drewno jest bezpieczniejszym materiałem na taką konstrukcję, bo jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zrobimy sobie na nich coś poważnego, kiedy upadniemy, jak byłoby w przypadku metalowych, marmurowych czy betonowych.
antel.zegil
Dodano: 3 Lut 2017, 22:17
Nic tak nie podniesie klasy domu jak schody drewniane. Jednak sam materiał to nie wszystko. Trzeba odpowiednio dobrać projekt do pomieszczeń a samo wykonanie i montaż zlecić dobrej firmie.
ida.borej
Dodano: 5 Lut 2017, 07:59
Też mi się bardzo podobają schody drewniane. Ale czy nie jest to również najdroższe rozwiązanie?
marcin.brzozowski
Dodano: 9 Sie 2017, 14:12
Najdroższe, ale za to najbezpieczniejsze. Prawdą jest, że drewno to znacznie bardziej miękki materiał w porównaniu z metalem, szkłem czy innym, z którego wykonuje się schody. Jeśli, odpukać, zdarzy się jakiś wypadek na schodach, drewno wg mnie zostawi mniej szkód niż pozostałe. Ja zawsze pod tym kątem patrzę, a także tym, jaki jest kształt stopni i ich szerokość. Balustrada jest dodatkowym atutem, niestety takim, za który trzeba dopłacić, i to wcale niemało, jak mogłoby się wydawać.
tadeusz.kozlowski23
Dodano: 31 Sie 2017, 13:50
Pomyśl co Ci się może najbardziej przydać i przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Dodatkowo warto się wspomóc do tego opinią tych już zdecydowanych - ale w dalszym ciągu głównie sam musisz coś wybrać.