header.jpg
          

Ocieplać dom na zewnątrz czy wewnątrz budynku ?

stefan.kil
Dołączył: 9 Paź 2013
Posty: 5
Dodano: 13 Lis 2013, 13:21
Sam już nie wiem czy ocieplać dom na zewnątrz czy od wewnątrz.
Macie jakąś praktykę w tym temacie ?
Zgadzacie się z tymi artykułami ?
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplanie-domu-od-wewnatrz,18_8613.html
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/jak-ocieplenie-domu-w-praktyce-przeklada-sie-na-koszty-ogrzewania,18_9558.html
Jak to przekłada się na koszty ogrzewania i co bardziej sie opłaca ?
Proszę o opinie !
www.abcbudownictwo.pl
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 15
Dodano: 13 Lis 2013, 18:28
[quote author= date=13 Nov 2013, 13:21]Sam już nie wiem czy ocieplać dom na zewnątrz czy od wewnątrz.
Macie jakąś praktykę w tym temacie ?
Zgadzacie się z tymi artykułami ?
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplanie-domu-od-wewnatrz,18_8613.html
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/jak-ocieplenie-domu-w-praktyce-przeklada-sie-na-koszty-ogrzewania,18_9558.html
Jak to przekłada się na koszty ogrzewania i co bardziej sie opłaca ?
Proszę o opinie ![/quote]

mieszkasz w zabytku, że chcesz docieplać od środka?

zapraszam
www.abcbudownictwo.pl
biuro@abcbudownictwo.pl
edward.wronka
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 10
Dodano: 30 Sty 2014, 10:57
Wydaje mi się, że wewnątrz. Na zewnątrz inwestycje może przeprowadzić spółdzielnia mieszkaniowa na przykład. Dużo może dać wymiana okien, ja mogę polecić Okna PCV Szczecin bo dobrze trzymają ciepło. Można też pomyśleć o dodatkowym źródle grzania, czy inwestycji w nowe. Zależy czy sami grzejmy czy mieszkamy w bloku i grzeją nam np. z kotłowni.
kinga.w
Dołączył: 7 Lis 2013
Posty: 104
Dodano: 5 Lut 2014, 09:05
Również wydaje mi się, że lepiej ocieplić wewnątrz. Można pomyśleć o instalacji kominka w mieszkaniu. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do odpowiedniej wilgotności powietrza, można zastosować dodatkowe urządzenia.

http://www.darco.com.pl/ogrzewanie-kominkowe/art,9,ogrzewanie-kominkowe-a-jakosc-powietrza.html
kamila.bernat
Dołączył: 4 Lut 2014
Posty: 2
Dodano: 5 Lut 2014, 11:12
Ja ociepliłam dom z zewnątrz i niewiele to dało, więc odradzam. Myślę, że instalacja kominka faktycznie jest dobrym pomysłem.
piotr.w
Dołączył: 9 Sie 2013
Posty: 485
Dodano: 25 Lut 2014, 11:18
Zajrzyjcie na http://www.docieplenia.pl/ . Firma oferuje profesjonalne docieplanie domów. Świetni fachowcy z profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem. Polecam.
ana
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 1
Dodano: 26 Maj 2014, 10:42
Dom warto ocieplić zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Natomiast decydując się na jedną z tych dwóch opcji - również polecamy ocieplanie budynku od wewnątrz. Rekomendujemy w tym przypadku wykonanie izolacji najnowszą i najbardziej skuteczną oraz trwałą metodą natrysku pianki poliuretanowej.
Ocieplanie tą metodą np. dachu, poddasza, czy też innych elementów budynku jest niemal dożywotnie. Ponadto pianka poliuretanowa posiada idealne właściwości, jest bezpieczna dla życia i zdrowia - również alergików, odporna na wilgoć, gryzonie, itp. Zdecydowanie pod względem trwałości oraz właściwości przebija swoich konkurentów - styropian, wełna mineralna. Jedynym minusem metody jest wyższa cena wykonania izolacji w porównaniu do wełny czy też styropianu, lecz na dłuższą metę inwestycja ta jest bardziej opłacalna, a do tego szybka w wykonaniu!
Więcej o zaletach ocieplania pianką możesz przeczytać tutaj: http://agmainvest.pl/ocieplanie-dachow-i-poddaszy/18.
e-rzecznik.knauf_therm
Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 186
Dodano: 24 Lis 2014, 12:21
Ocieplenie budynku wewnątrz niesie za sobą szereg korzyści ale też dużo zagrożeń. Przede wszystkim sa one związane z tym, że to w materiale izolacyjnym następuje największy spadek temperatury tzn. różnica temperatury po jednej stronie styropianu i po drugiej jest bardzo znaczna. Mogą wiązać się z tym problemy z kondensacja pary wodnej na styku materiał izolacyjny- materiał konstrukcyjny. Takiego niebezpieczeństwa praktycznie nie ma podczas izolacji na zewnątrz. Para wodna kondensuje w przegrodzie (ścianie) w sytuacji gdy jej ciśnienie nasycenia - czyli maksymalna ilość wody w postaci pary wodnej (bo jest ona zawarta w powietrzu) jest niższe od ciśnienia pary w przegrodzie. z kolei maksymalne nasycenie pary wodnej jest zależne od temperatury powietrza - im jest ona niższa tym ciśnienie nasycenia jest niższe. Jeżeli więc przegroda (ściana) będzie w znacznej mierze przemarzać na skutek ujemnych temperatur (bo izolacja jest od wewnątrz), to może dojść do zjawiska kondensacji - z reguły na styku styropian / materiał konstrukcyjny lub w samym materiale konstrukcyjnym. To może (nie musi) prowadzić do degradacji przegrody i w efekcie do jej uszkodzenia. Dlatego tez zalecałbym każdorazowo aby dokonywać sprawdzenia obliczeniowego możliwości kondensacji w przypadku izolacji od wewnątrz - takiego sprawdzenia może dokonać dowolny inżynier budownictwa. Przy okazji sprawdzi też czy zostały spełnione wymogi obowiązujących w Polsce Warunków technicznych zarówno w zakresie wartosci wsp. U ściany a także w zakresie paramerów wilgotnościowych - wsp. Frsi.
ala.kaczanowska
Dołączył: 4 Kwi 2014
Posty: 115
Dodano: 23 Lip 2015, 21:48
Ociepl od wewnątrz.
marekanna.kut
Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 53
Dodano: 27 Wrz 2015, 20:50
z jednej i z drugiej strony możesz, ale ocieplając od wewnątrz pamiętaj, że tracisz powierzchnię, a to ważne jeśli masz meble pod wymiar