header.jpg
          

Dom z drewna - wilgotnościomierz

kamil68
Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 5
Dodano: 31 Mar 2016, 07:47
Budując dom z drewna, należy wybrać dobrej jakości drewno. Oczywiście poza wyborem tym oczywistym wyborem, należy podczas budowy co jakiś czas sprawdzać jego wilgotność. Do tego typu pomiarów powinno używać się dobrej jakości wilgotnościomierza. Ja polecam taki http://www.merazet.pl/wilgotnosciomierze_materialow.phpSklep jest sprawdzony, a wilgotnościomierze jakie mają w ofercie są bardzo dobrej jakości. Odradzam kupno tego rodzaju sprzętów na allegro. Lepiej wybrać dobry sklep, który oferuje specjalistyczne narzędzia pomiarowe. Wilgotnościomierze sprawdzają się również do betonu, więc przydadzą się na każdej budowie.
jakub.polski
Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 162
Dodano: 24 Paź 2016, 06:07
A realnie, takie realizacje - http://www.mazurskie-domy.pl Jakie mają minusy? Jakie pojawiają się problemy? Czy faktycznie koszty eksploatacji nie są wysokie?
pistacja.kot
Dołączył: 9 Lis 2016
Posty: 37
Dodano: 12 Lis 2016, 20:01
Domy z bala sosny mazurskiej są przepiękne. Widziałam je na żywo i się w nich zakochałam. Miałam również przyjemność rozmowy z wykonawcą (Natur Eko Dom) na temat domu, oferty, zastosowanych materiałów. Dowiedziałam się, że sosna mazurska, którą oni wykorzystują do budowy domu jest z zimowego zrębu. Następnie leżakuje od 2-3 miesięcy, a po tym okresie poddawana jest dodatkowemu suszeniu przez co otrzymuje niskie parametry wilgotnościowe. Myślę, że warto budować i mieszkać w takich ekologicznych i energooszczędnych domach. Gdy podejmujemy tą ważną decyzję o budowie domu z bali warto zatrudnić firmę z doświadczeniem, która zna się na rzeczy i wie o tym surowcu wszystko.